Украинская Жизнь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Украинская Жизнь
рос. Украинская Жизнь
Країна видання  Російська імперія
Місце публікації Москва
Періодичність виходу 1 місяць
Мова російська
Головний редактор Саліковський Олександр Хомич і Петлюра Симон Васильович
Засновано 1912
Дата закриття 1917

Украинская Жизнь (укр. Українське життя) — 1) літературно-науковий і загально-політичний місячник частково російською мовою, та частково - українською мовою, виходив у Москві в 1912-1917 під фірмою видавця і адміністратора Якова Шеремецінського;

2) часопис української діаспори у Москві, який виходив у 2001-2008 роках, редактором та адміністратором був громадський діяч Гуменюк Віктор Миколайович, редакція знаходилась при офіційно зареєстрованому московському культурному центрі українців "Славутич" (поштова адреса: Москва. 103009 Леонтьевский пер., 11, кор. 1, кв. 5). Часопис вважався друкованим органом "Організації українського національного руху" (ОУН руху) м. Москва. [1].

Опис[ред. | ред. код]

Метою журналу було ознайомлення російських читачів з українським культурним надбаннями та піднесенням української національної свідомості.

Головні редактори — Олександр Саліковський і Симон Петлюра; найвизначніші співробітники: Михайло і Сергій Грушевські, Володимир Винниченко, Андрій Ніковський, Сергій Єфремов, Михайло Могилянський, Олександр і Софія Русови, Дмитро Донцов, Олексій Новицький, Валентин Садовський, Олександр Лотоцький, Михайло Лозинський, Яків Чепіга, Орест Левицький, В'ячеслав Липинський, Максим Славинський і багато інших, а з росіян — Федір Корш, Максим Горький, Анатолій Луначарський, Олександр Погодін й інші.

Вступні статті журналу присвячувалися національному питанню, далі подавався перегляд поточних подій в Україні, огляди чужої преси (російської, польської) про українські проблеми, дописи з підросійської України і з Галичини, критичні статті, літературні і мистецькі огляди, бібліографії тощо.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. https://web.archive.org/web/20071218140456/http://www.uvkr.com.ua/ua/smi/ukr_zmi11/zmi_eur/zmi_eur_russia.html/