Багор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Багор та трап
Багор

Багор — інструмент, що складається з дерев'яної або металевої рукояті довжиною більше метра, з наконечником у вигляді шпильки, сполученого з загнутим назад гаком. Є родичем списа.

Водний транспорт[ред.ред. код]

Наконечник багра

Використовується зовні схожий з багром відпорний гак. Переважно з дерев'яною рукояттю та металевим наконечником. На судні його використовують, щоб діставати предмети з води або швартуватися. Може застосовуватися для роботи з вітрилами. На суші можна використовувати для того, щоб затягувати човен, або, наприклад, витягувати колоди з води. Іноді байдаркове весло можуть поєднувати з відпорником. Відмінність його від багра в призначенні і у відсутності загостреного наконечника.

Авіація[ред.ред. код]

За Радянської авіації часів Великої Вітчизняної війни багри, звані мавпами, застосовувалися на деяких літаках. У довжину вони становили майже 4 метри, забезпечені з кінця гумовою петлею, призначеної для прокрутки гвинтів. Крюк дозволяв діставати деякі предмети, не вилазячи з літака, коли він стоїть на землі. Відомі випадки застосування такого багра для захисту від тарана.[1]

Зброя[ред.ред. код]

Бойові багри — зброя з держаком довжиною кілька метрів, що поєднує функції списа та гака для стягування вершників з коней. Зокрема, ефективно застосовувалося новгородцями проти німців в Льодовому побоїщі.[2]

Засіб пожежогасіння[ред.ред. код]

Нині це, переважно, прямий металевий стрижень, що має з одного кінця О-образну ручку, а з іншого — заточений кінець і гак для захоплення предметів. Крім того, бувають зразки довжиною 2-3 метри, призначені для розбору палаючих споруд.

Примітки[ред.ред. код]