Бужинська Катерина Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Катерина Володимирівна Бужинська
фотографія
Основна інформація
Дата народження 13 серпня 1979(1979-08-13) (35 років)
Місце народження Норильськ, СРСР
Країна Україна Україна
Професія співачка
Жанр естрада
Персональний сайт

Катери́на Володимирівна Бужи́нська (*13 серпня 1979, Норильськ) — українська співачка, Заслужена артистка України.

Біографія[ред.ред. код]

Народилася Катя Ящук (Бужинська) 13 серпня 1979 року в м. Норильську в родині службовців. Після закінчення дев'яти класів, екстерном здає іспити повного курсу навчання в середній школі й вступає у Чернівецьке музичне училище імені Воробкевича на відділення академічного вокалу. В 1995 р. знайомиться із майбутнім продюсером Юрієм Квеленковим, за вимогою якого в 1996 р. переводиться на другий курс Київського вищого музичного училища ім. Глієра, відділення «Естрадного вокалу». В 2000 р. успішно закінчує його й одержує диплом бакалавра за фахом — артист естради.

Творчість[ред.ред. код]

За період з 1996 по 1999 р. бере участь у дванадцятьох конкурсах естрадної пісні, на яких стає переможцем, а на п'ятьох найпрестижніших, міжнародних — володарем Гран-прі.

Значною перемогою є Гран-прі конкурсу молодих виконавців найбільшого в Європі фестивалю мистецтв «Слов'янський базар—98». За всю історію проведення цього конкурсу жоден його учасник не досягав такого результату, як Бужинська. Вона набрала за підсумками двох конкурсних днів 297 балів з 300 можливих, при цьому відірвавшись від найближчого суперника на 25 балів.

Після перемоги на «Слов'янськом базарі», тісно співпрацює з поетом Юрієм Рибчинським і композитором Олександром Злотником. Головним музичним консультантом, після продюсера, для К. Бужинської був і залишається композитор і аранжувальник, професор Ігор Стецюк.

У період з 1998 по 2000 р. співачка виступає на творчих вечорах: Іллі Рєзника в Москві, Володимира Бистрякова, Інни Пушкар, Олександра Коротко й інших відомих артистів і діячів культури.

В 1998 р. стає володарем премії «Прометей-престиж» у загальнонаціональній програмі «Людина року», «Відкриття року» у програмі «Шлягер-97», переможець конкурсу «Золота фортуна» 1999 р.

У червні 2000 р. стає переможцем національного конкурсу в модельному бізнесі «Чорна перлина».

У вересні 2000 року виступила в Ізраїлі із сольною програмою (Тель-Авів, Ашдод).

На початку 2001 року бере участь в одному з найбільших у світі фестивалі в Сан-Ремо (Італія). Катя Бужинська — перша українська співачка, запрошена на фестиваль.

У червні 2001 року бере участь у фестивалі «Україна», що проходив в одному зі стародавніх театрів Лондона — Albery theatre. У січні 2002 року виступає із сольними концертами в США (Г'юстон).

У липні 2000 р. так званими «Імператором Всеросійським Миколою III Олексійовичем» і «Імператрицею Наталею I Євгенівною» присвоєно дворянський титул Графиня.

Аудіоальбоми[ред.ред. код]

Катерина Бужинська. Трускавець-2011
  • «Лед» (1999),
  • «Україна» (2000),
  • «Пламя» (2001),
  • «Романсеро» (2003).

Титули та нагороди[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]