Верстат-качалка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схема роботи верстата-качалки

Верста́т-кача́лка (рос.станок-качалка, англ. reversing machine; pumping unit; нім. Pumpenbock m, Tiefpumpenanlage f, Gestängetiefpumpe f, Bohrschwengel m, Schwengelbock m) — у нафтовидобуванні — індивідуальний механічний привод нафтового штангового свердловинного насоса.

Опис[ред.ред. код]

Верстат-качалка – аґреґат для приведення в дію глибинного насоса при механізованій експлуатації нафтових свердловин. Зворотно-поступальний рух плунжера глибинного насоса передається через штанги і шток (рис.). С.-к. встановлюється на фундаменті над гирлом свердловини. У залежності від кількості свердловин, що одночасно обслуовуються С.-к., бувають індивідуальні, спарені і групові. На практиці частіше за все застосовуються індивідуальні станки-качалки. У залежності від характеру передачі руху до штока індивідуальні С.-к. бувають балансирного і безбалансирного типу. Найбільш поширені балансирні індивідуальні С.-к.

Урівноважування верстатів-качалок[ред.ред. код]

Урівноважування верстатів-качалок (рос.станков-качалок уравновешивание; англ. counterbalancing of pumping units; нім. Auswuchten n der Bohrschwengel f) — зрівнювання навантажень на головку балансира верстата-качалки відповідно при ходах штанг вверх і вниз за умови, щоб робота, яка виконується двигуном протягом одного подвійного ходу (при ході штанг вверх і вниз) була постійною. Здійснюється шляхом розміщення додаткових вантажів (противаг) на балансир (балансирне В.-г.у.), на корби (роторне або корбове В.-г.у.) або на балансир і кривошип (комбіноване В.-г.у.).

Література[ред.ред. код]

Мала гірнича енциклопедія. В 3-х т. / За ред. В. С. Білецького. — Донецьк: Донбас, 2004. — ISBN 966-7804-14-3.