Вінченцо Джустініані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вінченцо Джустініані
Народився 13 вересня 1564(1564-09-13)
Генуя,
Помер 27 грудня 1637(1637-12-27) (73 роки)
Рим
Громадянство Італія
Національність італієць
Проживання Рим
Діяльність підприємець, банкір, меценат
Титул маркіз
Конфесія католик

Маркіз Вінченцо Джустініані (англ. Marchese Vincenzo Giustiniani, 13 вересня 1564 — 27 грудня 1637) — римський аристократ, банкір Ватикану,колекціонер живопису і патрон геніального художника Караваджо і Ніколя Пуссена.

Біографія коротко[ред.ред. код]

Рим, фасад церкви Сан Луїджі деі Франчезі.
Іртерьєр церкви Сан Луїджі деі Франчезі.

Родина походить з міста Генуя.Батько Вінченцо,Джузеппе Джустініані, володів землями на острові Хіос і був банкіром. У 1566 році острів завоювала Туреччина і родина перебралася в Рим. Старший брат Вінченцо (Бенедетто)був священиком і став кардиналом у 1587 р. Батько помер у 1600 р. Спадкоємцем батьківського бізнесу став Вінченцо.

В Римі був відомим палац Джустініані, що стояв поряд з церквою Сан Луїджи деі Франчезі, де мешкали кардинал Бенедетто і Вінченцо. Саме тут Венедетто зібрав більш як 300 картин художників Італії і Західної Європи. Саме для цієї церкви молодий Караваджо намалював цикл картин, на які збігся дивитися увесь художній Рим.

Деякий час офіційним художником маркіза Джустініані був Ніколо Реньєрі.Серед знайомих Вінченцо Джустініані — Юхим фон Зандрарт.Зберіглися портрет олійними фарбами маркіза пензля Ніколо Реньєрі і його портрет-гравюра в книзі Зандрарта «Німецька академія».Саме за порадами Зандрарта маркіз купував картини майстрів Нідерландів, Франції, Німеччини, послідовників Караваджо з північних країн Європи.

Автопортрет Ніколо Реньєрі біля мольберта

Колекція Джустініані[ред.ред. код]

Скандально відомою стала і колекція маркіза Джустініані, адже вона налічувала 13 оригіналів Караваджо, якого римські художники і теоретики мистецтва не схвалювали. В 20 столітті був надрукований каталог збірки — Luigi Salerno-Vincenzo Guistiniani Picture Gallery « Burlington Magasin», 1960 р., що дало змогу реконструювати колишню збірку.

Частку картин було продано в Парижі у 1808 р. «Юнак з лютнею» Караваджо, що тепер в музеї Ермітаж, походить з колекції маркіза Джустініані. А головну частину збірки придбали для короля Прусії у 19 столітті.

Джерела[ред.ред. код]

  • Микеланджело да Караваджо. Документы. Воспоминания современников. М, «Искусство», 1975 (рос)
  • Caravaggio and His Follovers, Aurora Art Publisers, 1975 (англ)