Дрізд сірокрилий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрізд сірокрилий
Самець сірокрилого дрозда
Самець сірокрилого дрозда
Самиця сірокрилого дрозда
Самиця сірокрилого дрозда
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Дроздові (Turdidae)
Рід: Дрізд (Turdus)
Вид: Дрізд сірокрилий
Turdus boulboul
(Latham, 1790)
Посилання
Вікісховище: Turdus boulboul
Віківиди: Turdus boulboul
ITIS: 563569
МСОП: 22708772
NCBI: 357594

Дрізд сірокрилий[2] (Turdus boulboul) — вид горобцеподібних птахів родини дроздових (Turdidae)[3]. Мешкає в Гімалаях і Південно-Східній Азії.

Опис[ред. | ред. код]

Самець сірокрилого дрозда
Пара сірокрилих дроздів

Довжина птаха становить 27-29 см, вага 85-105 г. У самців верхня частина тіла чорна, блискуча, на крилах широка сірувато-біла смуга. Нижня частина тіла сіра. Дзьоб жовтий, на кінці темний, очі темно-карі, навколо очей жовтувато-оранжеві кільця, лапи жовтувато-коричневі. У самиць голова темно-оливково-коричнева, на обличчі світлі плями, на голові з боків світлі смужки. Верхня частина тіла темно-коричнева. нижня частина тіла оливково-коричнева, груди і живіт мають легкий сіруватий відтінок. Шия і підборіддя блідо-коричневі, поцятковані нечіткими темними плямками і смужками. Дзьоб темно-коричневий, біля основи жовтуватий. Кільця навколо очей блідіші, ніж у самців. Лапи бурувато-жовті. Молоді птахи мають переважно чорнувато-буре забарвлення.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Сірокрилі дрозди мешкають в Пакистані, Індії, Непалі, Бутані, Китаї, М'янмі, Таїланді, Лаосі і В'єтнамі, трапляються в Бангладеш. Вони живуть у вічнозелених дубових і рододендронових гірських лісах, хвойних гірських лісах і вологих тропічних гірських лісах, а також в чагарникових заростях і садах. Зустрічаються на висоті від 1500 до 2300 м над рівнем моря, взимку частина популції мігрує в долини, на висоті від 1200 до 2100 м над рівнем моря. В Непалі сірокрилі дрозди спостерагалися на висоті панад 3000 м над рівнем моря.

Поведінка[ред. | ред. код]

Сірокрилі дрозди зустрічаються поодинці або парами, взимку також невеликими зграйками. Іноді приєднуються до змішаних зграй птахів разом з гімалайським дроздами та іншими птахами. Живляться комахами, личинками, дощовими червами, равликами і плодами (зокрема плодами кизильника і барбариса). Шукають їжу на землі і на деревах. Сезон розмноження триває з березня по серпень, з піком в травні-червні. Гніздо чашоподібне. робиться з трави, листя, моху, лишайників і корінців. В кладці 3-4 блакитнуватих або жовтувато-зелених яєць, поцяткованих червонувато-коричневими і пурпуровими плямками. Насиджує лише самиця. За пташенятами доглядають і самиці, і самці.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Turdus boulboul. Архів оригіналу за 9 жовтня 2021. Процитовано 1 червня 2022.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (2022). Thrushes. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 30 вересня 2021. Процитовано 01 червня 2022.