Катері Текаквіта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Катерина Текаквіта
CatherinaeTekakwithaVirginis1690.jpg
Найстаріший відомий портрет Катері Текаквіти, намальований близько 1690 року
Народилася 1656 в Нью Йорку
Померла 17 квітня 1680 року на території провінції Квебек (Канада)
Шанується Римо-Католицькою Церквою
Канонізована 22 жовтня 2012 року у Ватикані Папою Бенедиктом XVI
Беатифікована 22 червня, 1980 року в Ватикані Папою Іваном Павлом II
Атрибути лілія, черепаха, вервиця

Кате́рі Текакві́та, також знана як Катерина Текаквіта (1656 — 17 квітня 1680) — перша свята індіанського походження. В 1980 її визнано блаженною Папою Іваном Павлом II. 18 лютого 2012 Папа Бенедикт XVI офіційно повідомив у Соборі Святого Петра, що Текаквіту віднесено до лику святих 21 жовтня 2012.

Біографія[ред.ред. код]

Катері Текаквіта була донькою Кеннеронква, вождя могавків та його дружини з племені алгонкінів. Коли Текаквіті було 4 роки, вона захворіла віспою, яка зіпсувала її зір та залишила шрами на обличчі. Оскільки епідемія віспи також забрала життя брату Катері та її батькам, її удочернив дядько, вождь Черепашиного роду (англ. Turtle Clan). Чимало юнаків племені хотіли одружитися з нею, але вона розуміла, що вони керуються тільки політичними міркуваннями, — а думка про шлюб без кохання вселяла у неї відразу. Саме в цьому періоді свого життя вона зацікавилась католицизмом, незважаючи на те, що дядько її висловлював несхвальне ставлення до католицької віри. Мама Катері до смерті була християнкою й залишила їй вервечку, але дядько відняв її у неї.

Коли Текаквіті було 20 років, вона охрестилась. Катері практикувала умертвіння плоті, сплячи на колючках і молячись за прощення і навернення своїх родичів. Вона також ходила по палаючим жаринам вугілля і проколювала шкіру, пускаючи кров.

Катері займалася місіонерством, а 1679 стала черницею. Рік потому, 17 квітня 1680, вона померла у віці 24 років. Її останніми словами були: «Ісусе, люблю Тебе!» Відомо, що після смерті відбувся ряд чудесних зцілень.

Вшанування пам'яті[ред.ред. код]

Канонізація[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]