Лелекоподібні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лелекоподібні
Молотоголов
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Лелекоподібні (Ciconiiformes)
Родини
Посилання
ITIS logo.jpg ITIS: 174770
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8920
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Ciconiiformes

Лелекоподібні (Ciconiiformes) — ряд птахів, що включає у собі птахів великого розміру. Складається з 6-ти родин. Більшість лелекоподібних — хижаки.

Опис[ред.ред. код]

Різноманітні за величиною, з довгою і гнучкою шиєю і довгими ногами. Ноги чотирипалі, три передні пальці з'єднані невеликою перетинкою. Дзьоб різної форми. Пташенята вилуплюються голі, немічні. Поширені по всьому світу, крім Арктики і Антарктиди.

Систематика[ред.ред. код]

Родина Лелекові (Ciconiidae). Сюди належать представники з довгим, прямим і загостреним дзьобом. Тримаються і гніздяться парами. Гнізда будують з гілок на деревах, скелях і на будівлях людини. В кладці 3-5 яєць. Інкубація — 30 днів. Живляться ящірками, зміями, жабами. В нашій фауні зустрічається білий (С. ciconia) і чорний лелека (С. nigra).

Родина Ібісові (Fhresxiornithidas) включає середньої величини птахів, які мають тонкий серпозігнутий дзьоб. Коровайка і колпиця гніздяться у нас на півдні України.

Родина Чаплеві (Ardeidae). Сюди відносяться порівняно великі птахи з довгим, прямим, загостреним дзьобом. Це колоніальні птахи. Гнізда будують на великих деревах. Корм здобувають у воді. В фауні України зустрічається сіра чапля (Ardea cinerea), яка гніздиться в середній і південній смузі. Велика біла чапля (Egretta alba) має сніжно біле забарвлення. В шлюбному вбранні в неї на спині виростають довгі пір'їни — «ергетки», які звисають над хвостом.