Очковий ведмідь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Шаблон:Taxoboxдлпды

Очковий ведмідь

Очковий або андійський ведмідь (Tremarctos ornatus) — ссавець родини ведмедевих. Це відносно невеликий звір, що походить з Південної Америки. Має чорне кошлате хутро і характерні світлі смуги та плями на морді та верхній частині грудей. Самці на третину більші від самиць[1], важать 130—300 кг, а самки 35-82 кг[2]. Вид мешкає в кількох районах Південної Америки, включаючи східну Панаму[3], західну Венесуелу і Бразилію[4], Колумбію, Еквадор, Перу, західну Болівію і північно-західну Аргентину. Очковий ведмідь — єдиний сучасний вид ведмедів, що походить з Південної Америки та єдиний сучасний вид підродини Tremarctinae.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Це звір середньої величини: довжина його тіла 170-220 см, хвоста — 7-10 см, висота в плечах 110-125 см; важить від 300 (самки) до 550 кг (самці). Хутро кудлате, вугільно-чорне або чорно-буре до 11см.,кігті 10-15см. Навколо очей білі або жовтуваті кільця (звідси назва), що з'єднуються з білим півкругом на горлі. Втім, у деяких особин плями відсутні. Морда коротша, ніж у інших ведмедів.

Середня тривалість життя в природі — 21 рік.

Місця проживання[ред.ред. код]

Мешкає переважно в гірських лісах (на висоті до 3000 м) західного схилу Анд, часом з'являється на відкритих лугових схилах і навіть в низовинних саванах і чагарниках. Ареал його проживання включає захід Венесуели, Еквадор, Перу, захід Болівії і Панаму.

Харчування та поведінка[ред.ред. код]

Біологія очкового ведмедя вивчена погано. Це нічні і присмеркові тварини, що не впадають в сплячку (хоча вони можуть влаштовувати собі барлоги).

Вважається, що цей вид в найбільшій мірі рослиноїдний ведмідь з усієї родини. Харчуються ці ведмеді головним чином листям, травою, плодами і кореневищами, іноді залазять на високі пальми, ламають гілки, а потім поїдають їх на землі, охоче розривають мурашники і термітники; відносно вузька морда і довгий язик дозволяють очковим ведмедям здобувати комах з глибини зруйнованого житла. В деяких районах очковий ведмідь шкодить посівам кукурудзи. Припускають також, що він може нападати на оленів, гуанако і вікуній. Не гидуватиме падаллю.

Очкові ведмеді — зазвичай одиночні, не територіальні тварини.

Статус популяції[ред.ред. код]

Чисельність очкових ведмедів невисока (зникаючий вид), вони внесені до червоного списку МСОП.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Brown, Gary (1996). Great Bear Almanac. с. pp.340. ISBN 1-55821-474-7. 
  2. Spectacled, or Andean, Bear - National Zoo
  3. Bunnell, Fred (1984). У Macdonald, D. The Encyclopedia of Mammals. New York: Facts on File. с. 96. ISBN 0-87196-871-1. 
  4. «Spectacled bear, Andean bear, ucumari». BBC - Science & Nature - Wildfacts. BBC. Архів оригіналу за 2013-06-27. 


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.