Уолл-стрит джорнел

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Уолл-стрит джорнел
Тип Щоденна газета
Формат

Власник News Corporation
Редактор Роберт Томсон
Заснована 1889
Мова Англійська
Головний офіс 1211 Avenue of the Americas, Нью-Йорк, Нью-Йорк, США, NY 10036
Наклад 2 092 523 прим.
ISSN 0099-9660

Веб-сторінка: http://www.wsj.com/

«Уолл-стрит джорнел», (англ. The Wall Street Journal, WSJ) — щоденна газета, одне з найбільших і найвпливовіших американських видань. У 2005 році щоденний наклад газети становив 2,6 мільйони примірників. Існують європейське та азіатське видання газети. Друкуються новини політики, економіки, фінансів, аналітики, культури[1].

Назва газети походить від нью-йоркської вулиці «Уолл-стрит» — фінансового центру США. Видання присвячено в першу чергу американським і міжнародним діловим і фінансовим новинам.

У 2007 її міжнародний щоденний обіг становив понад 2 мільйони екземплярів і приблизно 931 000 передплатників у онлайнової версії. До листопада 2003 року у газети був найбільший у США наклад, поки її не обігнала USA Today. Її головний конкурент сьогодні — що знаходиться в Лондоні Financial Times, яка також видає кілька міжнародних випусків. Газета була нагороджена Пулітцерівською премією 33 рази. Майбутнє WSJ широко обговорювалося, починаючи з придбання компанії Доу-Джонс Корпорацією Новин Руперта Мердока. Керівний редактор Маркус Брочлі, ветеран газети, який пропрацював у ній 20 років, і перший іноземний кореспондент, сумнівався, що Мердок зможе провести глибокі зміни в газеті. Хоча Брочлі вважав за краще залишатися в News Corporation як консультант, його відмова від головної редакційної роботи, якою він займався близько року, породжувала різні чутки про плани Мердока.

Початок[ред.ред. код]

Dow Jones & Company, видавник The Wall Street Journal, було засноване у 1882 році репортерами Чарльзом Доу, Едвардом Джонсом і Чарльзом Бергстресором. Джонс перетворив дрібне Customers' Afternoon Letter в «Уолл-стрит джорнел» у 1889 році і почав поширювати повідомлення Інформаційної служби Доу-Джонс телеграфом. The Wall Street Journal друкував «Average», перший з кількох індексів цін акцій і облігацій на Нью-йоркській фондовій біржі. Журналіст Кларенс Беррон купив контрольний пакет акцій компанії за 130 000 $ в 1902 році; наклад тоді становив приблизно 7 000 примірників, але піднявся на 50 000 до кінця 1920-х. Беррону і його попередникам завдячують створення атмосфери безстрашної, незалежної фінансової звітності — новинки в перші роки ділової журналістики.

Беррон помер в 1928 році, за рік до Чорного вівторка, краху фондової біржі, який викликав Велику Депресію у Сполучених Штатах. Нащадки Беррона, сім'я Бенкрофт, продовжували керувати компанією до 2007.

«Уолл-стрит джорнел» здобула свою сучасну форму і видатне положення у 1940-х, під час індустріального розширення Сполучених Штатів і їхніх фінансових установ в Нью-Йорку. Бернард Кілгор був призначений керівним редактором газети в 1941 році і президентом компанії в 1945, в кінцевому рахунку зробивши 25-річну кар'єру в якості голови «Уолл-стрит джорнел». Саме Кілгор був ініціатором особливого дизайну першої стрічки газети з його оглядом «Які новини?». Його стратегія загальнонаціонального розповсюдження газети призвела до того, що наклад зріс від 33 000 примірників у 1941 році до 1,1 мільйони на момент смерті Кілгора у 1967 році. Також завдяки Кілгору в 1947 році газета отримала свою першу Пулітцерівську премію за редакційні статті. The Wall Street Journal мала відмінну репутацію завдяки видатним діловим новинам та консервативності думок, проте тираж «The Wall Street Journal» впав в нестабільних 1990-х, відображаючи зростаючі витрати на рекламу газети і викликаючи припущення, що газеті, можливо, доведеться рішуче змінитися, або бути проданою.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Газета Це незавершена стаття про газети.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
США Це незавершена стаття про Сполучені Штати Америки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.