Шоггот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шоггот.

Шогготи (англ. Shoggoths) — вигадані істоти, що фігурують у «Міфах Ктулху» Говарда Лавкрафта і його послідовників. Шогготи являють собою амебоподібну протоплазмову масу з безліччю очей на поверхні, яка здатна змінювати форму і формувати тимчасові органи. Середній шоггот, який приймає форму сфери, має близько п'яти метрів (або п'ятнадцяти футів) у діаметрі.
Нині шогготи населяють важкодоступні місця, в особливості печери і покинуті поселення раси Старців у горах Антарктиди.

Хоча шогготи розумні, вони рідко використовують свій інтелект — більшу частину своїх проблем вони вирішують за допомогою свого розміру та інших фізичних якостей.

Історія[ред.ред. код]

Шогготи були створені Старцями як рабська сила для виконання важкої роботи — для будівництва монументальних міст на суші і в океанах, якими славилися Старці, а потім і для охоронної функції та участі в битвах на боці своїх господарів. Відомо, що вони були феноменально сильні і лише їх мала кількість щодо ворогів завадила виграти війну Старців проти дітей і слуг Ктулху, які спеціально створювалися для битв. Також шогготи не сприйнятливі до поранень і майже безсмертні. Армії Ктулху брали кожного шоггота числом, розсіювали на найдрібніші частинки. Ніхто не знає, чи остаточна це смерть або ж з часом кошмарне створення зможе відновитися, зібравши всю свою структуру. Навіть слуги Ктулху побоювалися шогготів через повір'я, що поглинена ними істота ніколи не відродиться знову. Це цілком розумне побоювання, враховуючи, що «шоггот» перекладається як «пожирач душ». Старці віддавали накази шогготам за допомогою телепатичного зв'язку, пригнічуючи їх своїм інтелектом. З часом несвідомі дітища перейняли мову господарів, навчилися висловлювати свої думки нею, розвинули власний інтелект, який, вочевидь, постав на основі багаторічного особистого досвіду. Відомо, що найрозумніші шогготи здійснили ряд повстань, які були придушені тоді ще сильною расою Старців. Потім, ослаблені ворожнечею з потомством Ктулху і зоряною расою Мі-го, загнані в океан, Старці не змогли дати належного опору шогготам і найбільша в минулому зоряна раса пала. Згодом шогготи зайняли міста, які самі будували для Старців.
В даний час шогготи — досить розвинені істоти, які імітують мову і культуру зниклої цивілізації, створюючи відчуття присутності Старців, однак вони не здатні на подальший розвиток.

Посилання[ред.ред. код]