Шуб-Ніггурат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Шуб-Ніггурат (англ.Shub-Niggurath), чи Чорний Козеріг Лісів з тисячними потомством (інакше Чорний Козел Лісів з Тисячею Молодих, "Iä! The Black Goat of the Woods with a Thousand Young!") - персонаж пантеону Міфів Ктулху, класифікується як "божество збоченої родючості", вигадане Говардом Лавкрафтом. Вперше згадується в його оповіданні «Останнє випробування» («The Last Test», 1928). У самого Лавкрафта жодного разу не описується, на відміну від його послідовників, але неодноразово згадується в заклинаннях. Більша частина розвитку Шуб-Ніггурат як персонажа належить Августу Дерлету, Роберту Блоху і Ремсі Кемпбеллу.

Опис[ред.ред. код]

Шуб-Ніггурат - одне з небагатьох лавкрафтівських чудовиськ, які заслуговують іншого займенника, окрім "воно". Шуб-Ніггурат - істота однозначно жіночої статі, хоча і не ясно, чи є у неї чоловічий аналог.

Шуб-Ніггурат описується як туманна, подібна на хмару маса з безліччю довгих, чорних щупалець, слизоточивими ротами і короткими цапиними ногами. Її супроводжують безліч породжених нею дрібних чудовиськ, яких вона постійно вивергає, а потім знову пожирає і переварює. Ніколи не можна сказати точно, де кінчається вона і починаються її породження.

Місце в пантеоні Міфів Ктулху[ред.ред. код]

З усіх істот міфічного пантеону Міфів Ктулху, культ Шуб-Ніггурат описується як найбільш поширений. Їй поклоняються навіть позаземні Мі-го.

Август Дерлет класифікував Шуб-Ніггурат як Великий Древнього, але в настільній рольовій грі "Поклик Ктулху" класифікується як зовнішній Бог.

Люди можуть, провівши належним чином обряд, викликати Шуб-Ніггурат в будь-якому лісі при повному місяці.

Шуб-Ніггурат в масовій культурі[ред.ред. код]

Ім'я Шуб-Ніггурат використано в комп'ютерній грі Quake: викликані ним монстри прориваються у світ людей , і герой повинен пробитися через орди чудовиськ в химерному готичному світі , щоб знищити Шуб-Ніггурат . У грі істота більше нагадує не саму Шуб-Ніггурат, а одного з її нащадків.

Можливо , образом Шуб-Ніггурат були натхненні творці тиранидов у світі Warhammer 40,000 і Зергів у всесвіті Starcraft. І ті , і ті описані як єдине суспільство монстрів, подібне до колонії комах, породжене єдиним тілом і кероване єдиним розумом.

Також згадується в оповіданні Стівена Кінга « Крауч-Енд » (у різних версіях перекладу - козел з тисячею козенят , козлище з тисячею молодих ) як величезна безформне істота з безліччю вузлуватих щупалець, яка живе під землею в нескінченно далекому і чужому для нас світі. Як відомо , творчість Лавкрафта зробило на Стівена Кінга великий вплив , і це особливо добре простежується в цьому оповіданні .

У французькому фільмі 2004 року в жанрі треш « Atomik circus » (« Атомний цирк» ) Шуб-Ніггурати (у множині, так там називаються медузоподібні літаючі істоти огидного вигляду з безліччю щупалець ) роблять спробу встановити свою владу над Землею , для чого протягом фільму нападають на людей і розчленовують їх різноманітними способами.

Посилання[ред.ред. код]