Windows Azure

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Microsoft Azure
Логотип Windows Azure
Розробник Microsoft
Модель сирцевого коду Closed source, Open source для клієнстських SDKs
Початковий випуск 1 лютого 2010
Платформи, що підтримуються Віндовз, Лінукс
Веб-сайт https://azure.microsoft.com/uk-ua/

«Microsoft (Windows) Azure» («Віндовз Ежур») — операційна система корпорації Microsoft, призначена для розробників застосунків хмарних обчислень (англ. cloud computing) і покликана спростити процес створення онлайнових застосунків.

Історія[ред.ред. код]

Корпорація Microsoft представила операційну систему Windows Azure 27 жовтня 2008 року[1]. Представники Microsoft підкреслюють, що Windows Azure — це окремий продукт, а не модифікація якоїсь з існуючих версій Windows.

Windows Azure дозволяє створювати застосунки як за допомогою Microsoft .NET Framework і Visual Studio, так і за допомогою інших інструментів. Операційна система працює на серверах Microsoft, доступ до неї можна отримати за протоколами HTTP, Representational State Transfer (REST), WS-* і Atom Publishing Protocol (AtomPub).

Платформа Azure Services Platform включає п'ять основних компонентів. Це сама операційна система Windows Azure, що керує дисковим простором, застосунками і мережами, і Microsoft SQL Services для роботи з базами даних. Також в платформу входять Microsoft .NET Services, Live Services, і бізнес-компонент, що включає Microsoft SharePoint Services і Microsoft Dynamics CRM Services.

Концепція хмарних обчислень — це використання обчислювальних потужностей, дискового простору і каналів зв'язку «обчислювальної хмари» для виконання трудомістких завдань. Навантаження між комп'ютерами, що входять в цю хмару, розподіляється автоматично. Більшість хмарних застосунків працюють у браузері.

На момент оголошення, розробка Windows Azure, за словами представників Microsoft, все ще перебуває на ранній стадії. Зараз на Azure можуть запускатися тільки застосунки на основі .NET Framework. Очікується, що можливості системи будуть значно розширені. Крім того, всі сервіси для Windows Azure повинні бути побудовані на базі наперед заданих шаблонів, хоча Microsoft планує незабаром значно збільшити їхню кількість, а також дозволити створювати застосунки, які не вписуються в шаблони.

За оцінками аналітиків[2], анонс Azure є «захисним маневром», щоб нинішні клієнти Microsoft, які користуються її серверами й іншими продуктами, не переходили на хмарні рішення від таких компаній, як Amazon чи IBM, що вже надають низку сервісів для зберігання даних і обчислювальні потужності «в хмарі».

У грудні 2009 Microsoft об'єднав існуючі підрозділи, що займалися Windows Server та Azure, в один Server & Cloud Division (SCD)[3].

Конкуренти[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]