Аллен Ньюелл: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створена сторінка: {{Картка:Науковець | ім'я = Аллен Ньюел | ім'я_мовою_оригінала = {{lang-en|Allen Newell}} | порт...
(Немає відмінностей)

Версія за 12:19, 5 березня 2012

Аллен Ньюел
англ. Allen Newell
Народився19 березня 1927(1927-03-19)
Сан-Франциско
Помер19 липня 1992(1992-07-19) (65 років)
Пітсбург
·злоякісна пухлина
ГромадянствоСША
Діяльністьпсихолог, інформатик, математик, викладач університету, фізик
Галузьматематика, логіка, філософія
Відомий завдякиInformation Processing Language, Soar
Alma materСтенфордський університет (1949)[1], Університет Карнегі-Меллон (1957)[1], Принстонський університет, Tepper School of Businessd і Lowell High Schoold
Науковий керівникГерберт Саймон
Відомі учніСелфридж, Олівер
ЗакладУниверситет Карнеги — Меллон
ЧленствоНаціональна академія наук США і Американська академія мистецтв і наук
Magnum opusInformation Processing Languaged
НагородиПремія Тьюрінга, Національна наукова медаль США

Аллен Ньюелл (англ. Allen Newell, 19 березня 1927 року, Сан-Франциско, США - 19 липня 1992 року, Піттсбург, США) - американський вчений у галузі когнітивної психології і штучного інтелекту. Працював у дослідному центрі RAND та Університеті Карнегі - Меллон. Він брав участь у розробці мови програмування IPL і двох самих ранніх програм штучного інтелекту - Logic Theory Machine (1956) і General Problem Solver (1957) (спільно з Гербертом Саймоном). У 1975 році спільно з Саймоном був нагороджений Премією Тьюринга за основоположні роботи в галузі штучного інтелекту і психології механізмів людського сприйняття.

Біографія

Ньюелл отримав ступінь бакалавра в Стенфордському в 1949 році. Він був аспірантом в Прінстонському університеті в 1949-1950, де він вивчав математику. Завдяки його ранньому знайомству з новою областтю, відомої як теорія ігор він був переконаний, що він волів би "поєднати експерименталі та теоретичні дослідження в чистій математиці" як казав його наставним Герберт Саймон.Незабаром після цього він покинув Прінстон і вступив в RAND Corporation в Санта-Моніці, де він працював у "группі, яка вивчає проблеми логістики Військово-повітряних сил". Його робота з Йосипом Крускала привела до створення двох теорій: моделі для теорії організації і формулювання точних понять в теорії організації. Потім Ньюелл "звернувся до розробки та проведення лабораторних експериментів на прийняття рішень в малих групах» . Він був незадоволений, однак, точність і достовірність їх результатів проводиться з невеликих експериментів лабораторії. Він разом з іншими товаришами по команді RAND Джонном Кеннеді, Бобом Чепменом, та Біллом Бивом працювали у Військово-повітряних сил раннього попередження для вивчення організаційних процесів в льотних екіпажів. Вони отримали фінансування з ВВС в 1952 році створити тренажер, який дозволив би їм вивчати і аналізувати взаємодії в кабіні, пов'язані з прийняттям рішень і обробки інформації. На підставі цих досліджень Ньюелл прийшли до переконання, що обробка інформації є центральним звеном у діяльності організації.

У 1992 році Ньюелл помер від раку.

Штучний інтелект

У вересні 1954 р. Ньюелл вступив у семінарі, де Олівер Селфрідж описавував як працює комп'ютерна програма, яка може навчатися розпізнавати букви і інші візерунки. Це було у той час, коли Аллен прийшов до переконання, що система може бути створена і містити інтелект та здатність до адаптації.Маючи це на увазі, Аллен, через пару місяців,написав у 1955 році шахову машину: Приклад роботи складної задачі з адаптації.Його роботи привернули увагу економістів (і майбутнього лауреата Нобелівської премії) Герберта Саймона, а разом з програмістом JC Shaw, вони розробили першу програму штучного інтелекту.У він представив програму на Дартмутської конференції 1956 року, неофіційний збір дослідників, які були зацікавлені в моделюванні інтелекту з машинами.

Інші досягнення

Ньюелл і Саймон формують міцне партнерство.Вони заснували лабораторію штучного інтелекту Університету Карнегі-Меллона і підготувала ряд важливих програм і теоретичних уявлень протягом кінця п'ятдесятих і шістдесятих років. Ця робота включала генеральну проблему, вельми впливової реалізації інструментально-аналізу, а також фізичні символ системи гіпотез, спірне філософське твердження, що вся розумна поведінка може бути зведена до своєрідним символом маніпуляцій.

Роботи Ньюелла завершилися в розвитком когнітивної архітектури, відомих як Сор і його єдина теорія пізнання, опублікованій в 1990 році, але їх підвищення було метою його зусиль до смерті.

Нагороди

Awards and honors

The Award for Research Excellence of the Carnegie Mellon School of Computer Science was named in his honor.

Посилання

Англійською мовою

Російскою мовою

  1. а б http://amturing.acm.org/award_winners/newell_3167755.cfm
  2. Search Deceased Member Data. United States National Academy of Sciences. Процитовано 16 липня 2011. Search with Newell as last name.
  3. Book of Members, 1780-2010: Chapter N (PDF). American Academy of Arts and Sciences. Процитовано 16 липня 2011.
  4. A. M. Turing Award. Association for Computing Machinery. Процитовано 10 лютого 2011.
  5. Search Fellows. John Simon Guggenheim Memorial Foundation. Процитовано 18 липня 2011. Search for Newell between 1976 and 1977.
  6. NAE Members Directory - Dr. Allen Newell. United States National Academy of Engineering. Процитовано 22 січня 2011.
  7. Computer Pioneer Charter Recipients. IEEE Computer Society. Процитовано 16 липня 2011.
  8. IEEE Emanuel R. Piore Award Recipients (PDF). IEEE. Процитовано 30 грудня 2010.
  9. IEEE W.R.G. Baker Prize Paper Award Recipients (PDF). IEEE. Процитовано 28 листопада 2010.
  10. The President's National Medal of Science: Recipient Details Allen Newell. US National Science Foundation. Процитовано 28 листопада 2010.
  11. Franklin Laureate Database - Louis E. Levy Medal Laureates. Franklin Institute. Процитовано 22 січня 2011.