Євген-Зенон Стахів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Євген-Зенон Стахів
Народився 1944
Львів, Українська РСР, СРСР
Діяльність гідролог
Alma mater Університет Джонса Гопкінса

Євген-Зенон Стахів (нар. 1944, Львів) — американський вчений українського походження[1] Директор з міжнародних проектів Інституту водних ресурсів Корпусу інженерів армії США.Лауреат Нобелівської премії миру 2007 року інженер, доктор наук з водних ресурсів, професор керівник інституту географії та екології університету Джона Гопкінса (Балтімор, США)

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у м. Львові 21 грудня 1944 року в сім'ї відомого українського підпільника, діяча ОУН Євгена Павловича Стахіва. Емігрував із родиною до США з Австрії в 1949 році. Вивчав гідрологію. Здобув докторський ступінь із управління водними ресурсами в Університеті Джона Хопкінса в Балтіморі. Проводить дослідження в цій галузі, спеціалізуючись на розробці методів управління водними ресурсами великих річкових басейнів та протиповеневого захисту в умовах кліматичних змін. Очолює управління міжнародних проектів Інституту водних ресурсів Корпусу інженерів армії США .[2][3]

З 1989 року Євген-Зенон Стахів працював у Міжурядовій групі експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) як провідний експерт із дослідження водних проблем і ввійшов до числа лауреатів Нобелівської премії Миру за 2007 рік.[4][5] Упродовж останніх десяти років очолював двосторонню (США — Канада) комісію з розробки та впровадження стратегій поліпшення стану Великих озер. За програмою «Екологія та політика» викладає два курси: — Інтегроване управління водними ресурсами, — Спецкурс у галузі екологічних наук та політики.

Автор популярного підручника «Практичні інженерні підходи до адаптації клімату» . Вчений у галузі системи водних ресурсів Землі. Технічний директор Міжнародного центру інтегрованого управління водними ресурсами ЮНЕСКО (ICIWaRM).

Автор проектів водного і екологічного планування у США, Бангладеш, басейні Аральського моря, Іраку, Афганістані, Вірменії та Україні

Працює з ЄЕК ООН та ICIWaRM над проектом " Україна-Молдова транскордонний Дністер Р. "

У 2003 році Євген-Зенон Стахів призначений міністром водного господарства та іригації в Іраку в складі тимчасової війської адміністрації.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]