Європейська Академія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Європейська Академія
Абревіатура AE
Тип академія
харитативна організація
Засновано 1988
Правовий статус харитативна організація
Країна Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Штаб-квартира Senate Housed[1]
Керівник Sierd Cloetinghd
Дохід 439 830 €
Штат працівників 2 осіб
Членів 3885[2]
Вебсайт ae-info.org

CMNS: Європейська Академія у Вікісховищі

Європейська академія (Academia Europaea) — громадська неурядова організація, покликана об'єднати вчених всіх європейських країн. Була створена в 1988 в рамках концепції «Загальноєвропейського дому» і об'єднаної Європи. Академія включає секції з усіх основних розділів природних і гуманітарних наук . Академія видає журнал The European Review.

Концепція «Європейської Академії Наук» виникла на зустрічі в Парижі європейських міністрів науки в 1985. Потім в червні 1986 організувало зустріч в Лондоні ряду вчених, громадських і політичних діячів, де була схвалена ідея створення академії.

Європейська академія була заснована на зборах, що проходили в Кембриджі у вересні 1988. Першим президентом було обрано Арнольда Берджена. Міністр науки Франції Юбер Кур'єн став другим президентом Академії. Перше пленарне засідання проходило в Лондоні в червні 1989, в той час Академія вже налічувала 627 членів.

Станом на 2010 до складу Академії входять близько 2000 відомих європейських учених, у тому числі понад 40 нобелівських лауреатів, з 35 європейських і 8 неєвропейських країн.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]