Імпасто

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корделіа Вілсон — Гора Таос, головна стежка (1920). Приклад використання техніки глибокого імпасто.


Імпасто (італ. impasto, тісто) — техніка живопису в якій застосовується густе, соковите накладення фарб на окрему область або усе полотно картини. При застосуванні такої техніки, фарба лягає достатньо густо, так, що стають помітними сліди від пензля. Часто фарби можуть бути змішані прямо на полотні. Після висихання, картини в стилі імпасто відрізняються чітко вираженою текстурою, фарби ніби виходять з полотна.

Походження терміну[ред. | ред. код]

Назва цієї техніки живопису походить від італійського слова «impasto», що можна перекласти як «тісто» або «суміш», дієслово «impastare» перекладається по-різному — як «місити» або «вставити».

Використання[ред. | ред. код]

Нерідко вживається в живопису олійними фарбами. Також може використовуватися при використанні акрилової фарби. Під час малювання аквареллю або темперою можливе використання імпасто лише з додаванням спеціальних загусників.

Техніка імпасто використовується для досягнення різних цілей. По-перше, вона дає митцю додатковий контроль над грою світла. По-друге, імпасто може додати виразності картини, глядач може бачити силу і частоту мазків, застосовувані художником. По-третє, імпасто дозволяє подати картину в тривимірному вигляді.