Інформаційна система географічних назв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інформаційна система географічних назв (англ. Geographic Names Information System, GNIS) — база даних, що містить назви та інформацію про розташування більш ніж двох мільйонів фізичних та культурних об'єктів, що знаходяться в США і на підконтрольних їм територіях. Являє собою географічний довідник. GNIS розроблена Геологічною службою США у співпраці із Радою США з географічних назв для стандартизації найменувань об'єктів.

База даних є частиною системи, що включає назви на топографічних картах і бібліографічні посилання. У ній наводяться назви книг та історичних карт, які підтверджують, що об'єкт колись мав певну назву. Також заносяться і інші назви, альтернативні офіційним федеральним. Кожному об'єктові надається постійний, унікальний ідентифікатор запису, іноді його називають ідентифікатор GNIS[1]. Записи з цієї бази даних ніколи не видаляються, за винятком очевидних дублювань[2].

Зміна імен[ред. | ред. код]

GNIS приймає пропозиції з присвоєння нових назв географічним об'єктам США або зміни наявних. Широка громадськість чи будь-яка людина можуть вносити пропозиції з цього приводу на веб-сайті GNIS та ознайомитися з обґрунтуваннями прихильників та противників цієї пропозиції.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. US Census County Based TIGER/Line® 2009 Data Dictionary: Entity, Joins, Attributes, and Domains. Архів оригіналу за 2014-06-27. Процитовано 2015-12-03. 
  2. Cartographic Users Advisory Council (CUAC) (April 26–27, 2007). 2007 Agency Presentation Minutes. Reston, VA: US Geological Survey. Архів оригіналу за 11 January 2014. 

Посилання[ред. | ред. код]