GEOnet Names Server

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

База GEOnet Names Server (GNS), сервер, який іноді в офіційній документації також називають даними Географічних імен[1] або Геоіменами[2] в адресах доменів та електронних адрес — послуга, що забезпечує доступ до Національного агентства геопросторової розвідки США (NGA) та Ради з географічних назв США (BGN), що містить бази даних про назви географічних об'єктів та їх місця розташування за межами США. База даних є офіційним сховищем Федерального уряду США щодо рішень про іноземні топоніми, затверджених Урядом. Щомісяця оновлюється приблизно 20 000 функцій бази даних.  Імена не видаляються з бази даних, «за винятком випадків очевидного дублювання»[3]. База даних містить допоміжні засоби пошуку, такі як варіації правопису та написання нелатинським шрифтом, на додаток до основної інформації про місце знаходження, адміністративний поділ та якість. Кожен запис бази — рядок, де, крім іншого, вказані широта/довгота, назва в UTF-8 і трансліті, і тип точки за класифікацією (Код класифікації ознак англ. Feature Classification Code): річки, гори, населені пункти і т. ін.

Станом на травень 2020 року GEOnet Names Server був недоступний для користувачів основних веббраузерів без додаткової конфігурації (настроювання) через те, що сертифікат відкритого ключа його HTTPS-сайту був випущений внутрішнім кореневим центром сертифікації Міністерства оборони США, якому не довіряють основні постачальники браузерів.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. GNS Points of Contact. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 26-05-2021.
  2. GEOnet Names Server (GNS) Services. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 26-05-2021.
  3. Cartographic Users Advisory Council (CUAC) (26–27 April 2007). 2007 Agency Presentation Minutes. Reston, Virginia, US: Геологічна служба США. Архів оригіналу за 21 січня 2020. Процитовано 26-05-2021.

Посилання

[ред. | ред. код]