Абд-ру-шин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Абд-ру-шин (Abd-ru-shin або Abdruschin) — псевдонім Оскара Ернста Бернгардта (нім. Oskar Ernst Bernhardt; 18 квітня 1875, Бішофсверда — 6 грудня 1941, Кіпсдорф) — німецький письменник і філософ, автор праць, присвячених релігійно-філософськім темам у новому світогляді, об'єднаних ним у твір «У Світлі Істини. Послання Ґрааля» («Im Lichte der Wahrheit. Gralsbotschaft»).

Біографія[ред. | ред. код]

Абд-ру-шин народився 18 квітня 1875 року у німецькому містечку Бішофсверда в заможній родині Бернгардтів (мати Емма Тереза, батько Клеменс Теодор), батьки дали йому ім’я Оскар Ернст, він був п'ятою наймолодшою дитиною у сім'ї. Після школи за бажанням батьків він обрав професію комерсанта, закінчивши училище комерції і торгівлі. В подальшому займався самостійною професійною діяльністю у Дрездені. З 1900 року у зв’язку з комерційними справами почались його численні подорожі різними країнами світу. Враження від поїздок стали поштовхом до початку його письменницької діяльності. Його подорожні есе і театральні п'єси мали не абиякий успіх, що дозволило йому того часу стати відомим у Німеччиніписьменником-драматургом. Він побував в Індії, Японії, Туреччини, країнах Близького Сходу і в Америці.

Після тривалого перебування в Нью-Йорку, в 1913 році він приїздить по справах до Великої Британії й мешкає в Лондоні. Там його застає Перша світова війна, і в 1915 році його як німецького підданого інтернують на острів Мен. Страждання людей в трагічних долях воєнного часу і багато особистих переживань в період примусової ізоляції в британському таборі для інтернованих осіб спонукали його до роздумів над складними питаннями, пов'язаних з долею, сенсом життя та задачею людини, стосунків людства та Бога. Він осягнув, що ані різні релігійні ідеології ані великі наукові досягнення не можуть знайти вихід із духовного спустошенню та світової кризи. Людство потребувало нового системного знання, яке показало б механізми законів Світобудови, що проявляються в особливих взаємозв'язках, які є рушійними силами доленосних світових подій і обумовлюють життя людини. Його роздуми в пошуку виходу із духовного занепаду дедалі більше пробуджували в ньому бажання допомогти людям і показати їм вірний шлях до перетворення життя, заповнивши прогалини в області духовних знань. Після звільнення, знову повернувшись на батьківщину навесні 1919 року, він усвідомлює своє завдання — вказати тим, хто перебуває в пошуку, сутність законів Світобудови та вихід з лабіринтів оман. Він їздить Німеччиною і виступає з публічними доповідями.

З 1923 року починає публікувати свої перші доповіді в зошитах-брошурах «Аркушах Ґрааля» (Gralsblätter), де пізніше друкує також відповіді на численні запитання, що йому задавалися. Всі свої твори суто духовного спрямування, з його послідовним описом системи знання, він завжди підписував ім’ям «Абдрушин» (пізніше «Абд-ру-шин»), він також отримував листи на це ім’я, яке не було лише вигаданим «літературним псевдонімом», а таким, за допомогою якого автор намагався підкреслити, що саме мав за мету. Ім’я «Абдрушин» («Абд-ру-шин») має персько-арабське походження і в перекладі означає «Син Світла». У 1926 році Абд-ру-шин об’єднав і опублікував написані до цього доповіді в книгу «В Світлі Істини. Нове Послання Ґрааля» (нім. «Im Lichte der Wahrheit. Neue Gralsbotschaft») у так зване «мале» або «фіолетове» (за кольором обкладинки) видання, що складалося з 43 доповідей. Наступні доповіді він продовжує публікувати у випусках «Листків Ґрааля», а з 1927 року — і в новому журналі «Заклик» (Der Ruf).

У 1928 році Абд-ру-шин зі своєю родиною переїздить на плато Фомперберг (Тіроль, Австрія). Незабаром до Фомперберга стали приїздити люди, що висловлювали бажання бути поряд з Абд-ру-шином, черпати від нього нові знання й будувати своє життя за вченням «Послання Ґрааля». Абд-ру-шин поступився найбільш наполегливим проханням його прихильників і дозволив деяким оселитися поблизу нього, хоча не планував цього спочатку. Так з’явилося Селище Ґрааля, що існує й сьогодні.

У 1931 році Абд-ру-шином було видано його головну працю «У Світлі Істини. Послання Ґрааля» (Im Lichte der Wahrheit. Gralsbotschaft) — так зване «велике видання» 1931 року. Воно складалося як із доповідей, які входили до «малого видання» 1926 року, так і з нових доповідей, що публікувалися у «Аркушах Ґрааля» і журналі «Заклик». «Велике видання» 1931 року складалося з 91-ї доповіді та завершувалося поясненнями «Десяти Заповідей Божих» і доповіддю «Життя».

Опублікована в 1934 році книга «Відголосся Послання Ґрааля I» (Nachklänge zur Gralsbotschaft I) містила нові доповіді, що мали за мету подальше розширення знань про закони Всесвіту, Світобудови як Творіння Бога та висвітлювали рушійні взаємозв’язки буття людини на зрозумілій основі сформованого в 1931 році «Послання Ґрааля». Тому «Відголосся Послання Ґрааля» було призначено для тих, хто осягнув і повністю сприйняв системне знання «У Світлі Істини. Послання Ґрааля». Книга I «Відголосся Послання Ґрааля» складалася з 61-ї доповіді. Підготовлена до друку в 1937 році Книга II «Відголосся Послання Ґрааля» складалася з 38 доповідей, але не була видана через те, що Абд-ру-шин того часу зазнавав безперервного тиску з боку чисельних ворогів і був зраджений колишніми прихильниками.

Наступні доповіді та відповіді на запитання для широкого кола читачів Абд-ру-шин публікував в новому журналі «Голос» (Die Stimme), що його друкували у Швейцарії. Впродовж 1937 року було видано 12 випусків, у яких було опубліковано 10 доповідей Абд-ру-шина. В останньому випуску було вказано, що через труднощі наступний випуск вийде в липні 1938 року, але ні видання подальших випусків «Голосу», ні видання другої книги «Відголосся Послання Грааля» здійснити не вдалося.

Нацистська Німеччина анексувала Австрію, і того ж дня, 12 березня 1938 року, німецьким урядом націонал-соціалістичного режиму Абд-ру-шина було заарештовано, а Селище Ґрааля експропрійовано. Ціною багатьох зусиль і клопотань одного з його учнів він був звільнений з в'язниці Інсбруку у вересні 1938 року. Додому він вже не повернувся — разом з родиною його чекало заслання в Шлаурот під Ґьорліцем. Потім у березні 1939 року Абд-ру-шин з родиною переїхав до Кіпсдорфу (Рудні гори), де перебував під постійним наглядом гестапо. Відтоді тривали регулярні допити з боку представників гестапо, які чинили на нього шалений тиск, маючи за мету дізнатись якісь приховані «таємниці» його знання та «небезпечних» здібностей, позбавити його спілкування з прихильниками й учнями, публічно виступати, а таким чином — унеможливити будь-які його дії. Отже, за наказом спецслужб гітлерівської Німеччини йому заборонялась будь-яка подальша його діяльність, себто поширення ідей його «Послання Ґрааля», яку сам Абд-ру-шин вважав метою свого життя.

Не маючи змоги здійснювати будь-яку свою публічну діяльність і перебуваючи під постійним жорстоким тиском представників гестапо, що прагнули лише знайти якийсь законний привід кинути його до концтабору як «небезпечну» для влади впливову особу, зраджений багатьма прихильниками, морально і фізично виснажений, Абд-ру-шин помер 6 грудня 1941 року. 11 грудня його було поховано в Бішофсверда, в місті де він народився. У 1949 його останки перенесли до Селища Ґрааля на Фомперберг до підготованого склепу, що має форму піраміди.

В період з 1938 по 1945 роки «Послання Ґрааля» перебувало під офіційною забороною у нацистській Німеччині. У НДР воно було заборонене до 1990 року.

Абд-ру-шин своїм «Посланням Ґрааля» з першої ж доповіді вказує, що його мета — роз’яснити тим, хто перебуває у пошуку, закони Світобудови, прояснити незрозумілі в царині духовних знань речі, завдяки чому кожна людина має змогу духовно дозріти і сформуватися в досконалу особистість, що позбавлена впливу оман і плутанини тих, хто сприймає церковне вчення лише на віру як фанатик, або навпаки — як зарозумілий матеріаліст. Він закликав читача відкинути упередження хибних догм та об’єктивно перевірити правильність того, що він пропонує. Щодо своєї мети Абд-ру-шин в 1936 році писав так:

«Я просто писав моє Послання Ґрааля, яке мені потрібно було принести людству. Оскільки це Послання охоплює знання про дію всього Творіння настільки всебічно, як це досі ще не могло бути надано, то в ньому люди достеменно дізнаються про шляхи, дотримування яких дозволить їм набути внутрішнього миру, а це призведе до радісної творчості вже на Землі.(...) Моя мета духовного роду! Але я не приношу нової релігії, не хочу засновувати ні будь-якої нової церкви, ані секти, а з усією простотою даю ясну картину самодіючого Творіння, що несе Волю Божу, з чого людина в змозі чітко усвідомити, які шляхи для неї прийнятні».

Абд-ру-шин всіляко хотів сконцентрувати увагу читача на своєму «Посланні Ґрааля». При цьому він уникав того, аби звертати погляд читача на свою особистість як на центр його вчення. Він вимагав він своїх читачів звертати увагу «на Слово, а не на того, хто його несе».

Коли Абд-ру-шина спитали, з якої традиції походить його вчення і звідкіля він взагалі бере всі свої знання, він виразно відповів, що завжди черпав лише із власного джерела і не є представником якоїсь релігії, «напряму» або «школи»:

«Я не вийшов з жодної групи, не користувався жодною школою, ніде не вивчав і не здобував своїх знань.(...) Те, що я стверджую в моїх доповідях, я кажу з переконаності, черпаючи з себе самого. І якщо в різних релігіях можна знайти щось подібне, то я цього точно звідти не запозичував. Проте мене радує, коли в них стверджується про те ж саме або споріднене. З усіх цих причин я постійно закликаю, щоб перевірялися слова, але не зверталася увага на того, хто говорить! Хто тоді захоче йти за мною, той справді є серйозним шукачем, що вміє міркувати сам. А інші люди, яким потрібно дотримуватися особистості замість предмету, котрі, відповідно, і не можуть залишатися об’єктивними, не мають жодної цінності для серйозного дальшого поступу».

З такого висловлювання Абд-ру-шина стає зрозумілим, що всі біографічні дані про його особу на зовнішньому життєвому шляху не повинні відволікати від того, що він дійсно мав передати як живе знання чи системне духовне вчення.

Усього Абд-ру-шин залишив письмово близько 300 доповідей і близько 130 відповідей на запитання.