Аверкій Єрапольський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аверкій Єрапольський
Abercius of Hieropolis (Menologion of Basil II).jpg
рівноапостольний
Народився 167
Помер 193
Шанується православнми
День пам'яті 22 жовтня (4 листопада)
Подвижництво єпископ у місті Єрополя
Медіафайли на Вікісховищі

Святий Аверкій (167 - 193) жив у II ст. і був єпископом міста Єрополя у Малій Азії. Коли йому було 72 роки, він вирушив у подорож до Рима. Повертаючись до своєї єпископської столиці, Аверкій відвідав Сирію й Месопотамію, де зустрівся з побожними й ревними християнами і скріпив їх у святій вірі. Після повернення додому він жив побожним і чеснотливим життям аж до своєї смерті 193 року[1].

Житіє[ред. | ред. код]

Святий рівноапостольний Аверкій, єпископ Ієрапольський, чудотворець, прославився в II столітті у Фрігії. Місто Ієраполь у ті часи населяли в основному язичники. Святитель молився Господу за спасіння їх душ і навернення до Ісуса Христа. З'явився Ангел і звелів святому Оверкові розтрощити ідолів в язичницькому капищі. З ревнощами виконав святий веління Боже. Почувши, що ідолопоклонники хочуть убити його, святитель прийшов на місце народних зборів і відкрито викрив гріхи язичників. Язичники намагалися схопити святителя. В цей час в натовпі закричали три біснуватих юнаки. Народ прийшов в замішання, святитель же молитвою вигнав з них бісів. Бачачи юнаків здоровими, ієрапольці попросили святителя Аверкія навчити їх християнській вірі, а потім прийняли Святе Хрещення. Після цього святитель відправився по сусідніх міст і сіл, зцілюючи хворих та звіщаючи євангеліє про Царство Боже. З проповіддю він обійшов Сирію, Кілікію, Месопотамію, відвідав Рим і всюди навертав до Христа безліч людей. Святитель Аверкій за свої великі труди названий рівноапостольним. Багато років він захищав Церкву від єретиків, стверджував християн у вірі, займався місіонерством, зціляв хворих[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рівноап. Аверкія, єп. Єрапольського, чудотворця (бл. 167). Семи отроків, що в Ефесі: Максиміліяна, Іамвліха, Мартиніяна, Діонисія, Антоніна, Костянтина (Ексакустодіяна) та Іоана (бл. 250) • Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ. uapc.org.ua (uk). Процитовано 2018-11-18. 
  2. Равноапостольный Аве́ркий Иерапольский, епископ. azbyka.ru (ru). Процитовано 2018-11-18.