Австралійська партія зелених

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Австралійська партія зелених
англ. The Australian Greens
логотип
Голова партії: Річард Ді Натале
Країна: Австралія Австралія
Штаб-квартира: Канберра
Дата заснування: 1992
Ідеологія: Зелена політика
Кількість членів: 10 000
Місця в/у Палаті представників:
1 / 150
Місця в/у Сенаті:
10 / 76
Друкований орган: Green Magazine
Девіз: Молоді Зелені
Інтернет-сторінка: http://www.greens.org.au/

Австралійська партія зелених, або Австралійські зелені (англ. Australian Green або The Greens) є однією з політичних партій Австралії. Партія бере початок з руху, організованого проти зведення греблі на річці Франклін-рівер у Тасманії у 1980-их роках, а також руху, пов’язаного із забороною випробувань ядерної зброї у Західній Австралії. Нині політика партії торкається широкого кола питань захисту навколишнього середовища, антивоєнного руху, соціальної справедливості.

Історично перша партія зелених в Австралії була організована у Тасманії й мала назву Об’єднана тасманська група (United Tasmania Group або UTG). Це було перше політичне об’єднання Зелених у світі, яке виставило своїх кандидатів на вибори до парламенту штату Тасманія у 1972 році. Багато з членів Групи у подальшому сформували першу партію зелених Тасманії у 1992 році, яка провела п’ятьох своїх представників до парламенту штату.

Сенатори Австралії, що були членами місцевих партій Зелених, Боб Браун (Тасманія) і Ді Маргеттс (Західна Австралія), запропонували організувати партію зелених Австралії на федеральному рівні. Лідером об’єднаної партії у парламенті став Боб Браун, а вісім партій штатів і територій об’єднались у єдине ціле.

У 2007 році, на загальнонаціональних виборах до Сенату, Зелені здобули понад один мільйон голосів.

Посилання[ред.ред. код]