Перейти до вмісту

Агустина де Арагон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Агустина де Арагон
Ім'я при народженніісп. Agustina Raimunda María Saragossa Domènech Редагувати інформацію у Вікіданих
ПсевдоAgustina de Aragón Редагувати інформацію у Вікіданих
Народилася4 березня 1786(1786-03-04)[1][2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Барселона, Іспанія[3][2] Редагувати інформацію у Вікіданих
Померла29 травня 1857(1857-05-29)[1][2] (71 рік) Редагувати інформацію у Вікіданих
Сеута, Іспанія[3] Редагувати інформацію у Вікіданих
ПохованняMausoleum of the Heroines of the Sieges of Zaragozad Редагувати інформацію у Вікіданих
Країна Іспанія Бурбонів Редагувати інформацію у Вікіданих
Знання мовіспанська Редагувати інформацію у Вікіданих
УчасникІспансько-французька війна, Перша облога Сарагоси, Друга облога Сарагоси і action of July 2, 1808d Редагувати інформацію у Вікіданих
Військове званнядругий лейтенант[d] Редагувати інформацію у Вікіданих
РодичіAgustina Atienza y Cobosd Редагувати інформацію у Вікіданих

Агустина де Арагон (також Агустина з Сарагоси, 4 березня 1786 (спірно) — 29 травня 1857, Сеута) — іспанська військова діячка, героїня війни за незалежність під час окупації Іспанії військами Наполеона. Почала боротись як цивільна особа, але потім була офіційно включена до складу іспанської армії. Стала одним із символів визвольної війни, а її образ став предметом уваги художників і літераторів.

Уже в перший день облоги Сарагоси (15 червня 1808 року) Агустина, молода дівчина, підносила продовольство солдатам артилерійської батареї, що захищала міські ворота. Незабаром всі артилеристи були або вбиті, або через важкі рани не могли продовжувати вогонь. Попри близькість ворожих військ, Агустина сама поспішила до гармати і здійснила з неї постріл у безпосередній близькості від французів. Ті злякалися засідки і тимчасово відступили для перегрупування, що дало можливість захисникам міста, які майже втратили позицію, повернутися з новими силами до оборони. Після бою іспанський генерал Палафокс зазначив героїзм дівчини. Під командуванням Палафокса іспанці обороняли місто ще 61 день, поки французи не зняли облогу 14 серпня і не взяли місто в наступному році.

Після смерті свого чоловіка у французькому полоні Агустина втікла з Сарагоси і продовжила участь в опорі. Незабаром група повстанців, в якій вона перебувала, отримала підтримку від герцога Веллінгтона, а сама вона отримала офіцерське звання. На цій посаді боролася в складі артилерійської батареї під командуванням Веллінгтона в битві при Віторії. Після війни вона одружилася і померла у віці 71 року, оточена пошаною як героїня війни.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]