Аеґвійду
Селище
Церква святого Олександра
Координати 59°17′17″ пн. ш. 25°36′26″ сх. д.H G O
|
Аеґвійду (ест. Aegviidu) — селище і селищна волость на півночі Естонії в повіті Гар'юмаа. Селище було вперше згадане в 1796 році на лівонській карті, складеній графом Мелліном.
Географія[ред. | ред. код]
Чисельність населення станом на 2012 рік становила 738 осіб. З 1945 по 1993 рік мав статус селища міського типу в складі Гар'юського району ЕРСР.
Аеґвійду розташовується на перетині залізниць Таллінн — Санкт-Петербург і Таллінн — Тарту. Залізнична станція обслуговує напрямки Таллінн — Тарту і Таллінн — Нарва, а також служить кінцевою станцією напрямку приміських проїздів Таллінн — Аеґвійду.
Історія[ред. | ред. код]
Аеґвійду вперше згадується під ім'ям «Aegwid» в 1796 році на карті Лівонії Людвіґа Ауґуста Мелліна. У 18 столітті на території Аеґвійду знаходилося мисливське помістя «Charlottenhof» мизи Легтсе. У 1820 році барон Легтсе заснував тут поштову станцію для обслуговування поштових диліжансів на дорозі Piibe, яка в той час була головним сполученням між Таллінном і Тарту. Нині в цій будівлі розташовується школа.
У 1870 була побудована залізниця Таллінн — Санкт-Петербург і в Аеґвійду була відкрита залізнична станція. Завдяки залізниці в Аеґвійду збільшилося населення і в навколишніх лісах були побудовані літні будинки. У 1896 році була побудована церква, на початку двадцятого століття — пошта, аптека і магазин. У 1926 році Аеґвійду отримав статус річкового селища. У 1937—1938 роках на озері Пуґатсі в Неліярве був побудований туристичний центр.
Аеґвійду отримав статус селища міського типу в 1945 році. Після здобуття Естонією незалежності в 1991 році, Аеґвійду отримав статус муніципалітету і став селищною волостю.
Посилання[ред. | ред. код]
- Офіційний сайт [Архівовано 14 квітня 2016 у Wayback Machine.]
- RADAR.Suusõnaline traditsioon
![]() |
Це незавершена стаття з географії Естонії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |