Академія української преси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Академія української преси»
(«АУП»)
Дата заснування 19 квітня 2001
Голова Валерій Іванов
Адреса Україна Україна, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 37-41, 7 поверх офіс 720, кімната 2, 04053
Офіційний сайт aup.com.ua

Академія української преси (АУП) (англ. The Academy of Ukrainian Press) — міжнародний благодійний фонд, неприбуткова, неурядова та незалежна організація, розміщена в Києві та представлена в регіонах. АУП заснована 2001 року та підтримується європейськими й американськими інституціями.

Медіаосвіта[ред. | ред. код]

АУП розпочала медіаосвітнію діяльність з 2010 року, позиціонуючи медіаосвіту як один з усталених і апробованих способів формування попиту на якісний журналістський контент.

АУП є одним з громадських лідерів у сфері медіаосвіти і медіаграмотності, інспірує ключові ініціативи в сфері медіаосвіти, підтримує опорні точки формування медіаосвітнього руху.

Одними з заходів, спрямованих на впровадження та підтримку рівня медіаграмотності серед населення, є Літні та Зимові Школи АУП і Міжнародні науково-методичні конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», які відбуваються щороку.

Портал «Медіаосвіта та медіаграмотність»[ред. | ред. код]

Портал «Медіаосвіта і медіаграмотність» розпочав свою роботу у вересні 2013 року. Це інтерактивна платформа для спілкування медіапедагогів задля сприяння відкритості та публічності процесів у медіаосвітньому середовищі (www.medialiteracy.org). Структура порталу включає спеціальні розділи — для вчителя середньої школи (з градацією по групам класів), для викладачів ВНЗ та для медіаспоживачів. Створена мапа медіаосвітніх ініціатив України. На порталі розміщуються новини медіаосвіти, постійно оновлюється електронна бібліотека. Академія української преси акумулює новини різних локальних осередків і допомагає поширити їх через портал, соціальні майданчики та серед мережі медіапедагогів, бібліотекарів, громадських активістів.

Медіаосвітні ініціативи АУП реалізуються за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюз, IREX, Міжнародного фонду «Відродження», Програми Матра Міністерства закордонних справ Нідерландів та MYMEDIA/DANIDA.

Моніторинг політичних новин[ред. | ред. код]

З 2002 року Академія реалізує проект моніторингу політичних теленовин методом контент-аналізу.

Моніторинг політичних теленовин методом контент-аналізу провідних українських медіа використовує якісно-кількісний метод вивчення документів, який дозволяє отримати дані про рівень якісного інформування, збалансованості та плюралізму в подачі інформації провідними медіа, а саме — восьми провідними українськими телеканалами, тобто каналами, які мають найвищі рейтинги і традиційно значний вплив на аудиторію (Інтер, 1+1, Новий канал, СТБ, ICTV, Україна), Першого національного як телеканалу державної форми власності (тепер — суспільному), та 5 каналу, який належить колишньому Президенту України.

Мета проекту — покращити доступ громадян до інформації, що поширюється мас-медіа, підвищити рівень медіаграмотності та сприяти професіоналізації роботи мас-медіа України, посилюючи їх підзвітність громадськості через проведення контент-аналізу змісту новинних повідомлень електронних ЗМІ.

Моніторинг інтенсифікується під час передвиборчої кампанії та виборів, так, наприклад, у 2012 році під час виборів до парламенту його підтримав консорціум донорів, куди ввійшли Міжнародний фонд «Відродження», Програма У-Медіа та Посольство Великої Британії в Україні.

Загалом впродовж кожного року проводиться від 2 до 11 хвиль контент-аналізу.

Наукові керівники дослідження:

Валерій Іванов — президент Академії української преси, проф., д.ф.н.

Наталя Костенко — завідувачка відділу соціології культури і масової комунікації Інституту соціології НАН України, проф., д.с.н.

Сергій Макеєв — завідувач відділу соціальних структур Інституту соціології НАН України, проф., д.с.н.

Школа соціальної журналістики[ред. | ред. код]

У 2007 році АУП започаткувала проект «Школа соціальної журналістики». Шляхом проведення тренінгів та семінарів АУП підвищує кваліфікацію журналістів зі всієї України. Під час конфлікту на Донбасі АУП провела більше 30 заходів в зоні АТО.

Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності[ред. | ред. код]

З 2003 року АУП видає серію «Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності АУП», куди ввійшли найкращі світові зразки практичних посібників з журналістики, медіаосвіти та праць з масової комунікації, які допомагають українським журналістам підвищити загальний професійний рівень.

Посилання[ред. | ред. код]