Алея Космонавтів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Координати: 55°49′14″ пн. ш. 37°38′21″ сх. д. / 55.820611° пн. ш. 37.639333° сх. д. / 55.820611; 37.639333

Загальний вид Алеї Космонавтів у Москві після реконструкції 200809 рр.

Але́я Космона́втів — пішохідна вулиця-скульптурний парк у столиці Росії місті Москві на честь космонавтів та героїв космосу, погруддя яких установлені вздовж неї.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Алея Космонавтів розташована на півночі Москви в Останкінському районі (Північно-Східний адміністративний округ) і тягнеться від перетину проспекту Миру і Останкінського проїзду просто до Монументу підкорювачам космосу.

Довжина Алеї Космонавтів — 250 метрів.

Цю вулицю-меморіальну алею названо в 1972 році на честь Героїв Космосу — відомих космонавтів, вчених та інженерів у галузі космонавтики.

У 200809 роках здійснено масштабну реконструкцію Алеї, зокрема Монумента підкорювачам космосу та Меморіального музею космонавтики.

Опис[ред.ред. код]

Алея Космонавтів є меморіальною пішоходною алеєю, що починається на розі проспекту Миру та Останкінського проїзду. У цьому місці проспект Миру змінює напрямок з північного на північний схід. Алею прокладено таким чином, що вона є візуальним продовженням проспекту Миру для тих, хто рухається ним від центру Москви. В результаті для цих останніх вже здалеку відкривається перспектива грандіозного монументу «Підкорювачам космосу».

Уздовж алеї містяться погруддя космонавтів та фундаторів радянського ракетобудування: Гагаріна, Терешкової, Комарова тощо (бюст Корольова, що стояв на алеї, було перенесено до його меморіального дому-музею).

Наприкінці алеї встановлено пам'ятник Ціолковському, який власне є початком величного Монументу підкорювачам космосу. У цоколі монументу міститься Меморіальний музей космонавтики. Праворуч знаходиться південний вихід станції метро «ВДНХ», трохи далі — головний вихід станції.

Фотогалерея[ред.ред. код]

Джерела і посилання[ред.ред. код]