Анджей Ходецький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анджей Ходецький
Народився бл. 1470
Помер 1507(1507)
Країна Banner of Sigismund III Vasa.svg Корона Королівства Польського
Національність поляк
Діяльність католицький священник
Посада католицький єпископ[d] і галицький старостаd
Конфесія римо-католик
Рід Ходецькі
Батько Станіслав з Ходча
Мати Барбари з Піліці
Варіант гербу Повала

Анджей Ходецький гербу Повала (пол. Andrzej Chodecki  бл. 1470 — початок 1507) — польський шляхтич, релігійний діяч та урядник Королівства Ягеллонів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син руського воєводи Станіслава з Ходча та його дружини Барбари з Піліці. Народився мало що перед 1470 роком, бо влітку 1484 року був записаний навчатись до Ягеллонського університету, що тоді робилось завчасу. Мало відомостей про його промоції.

Присвятив себе духовному стану, став плебаном у родинному Галичі. В 1493 році, утримуючи плебанію в Галичі, став каноніком у Перемишлі, потім у Львові. 1495 року Перемиським біскупом РКЦ був призначений кустошем капітули. На початку 1501 року згаданий як «electus Camenecensis». Папського дозволу (затвердження, «propter defectum aeris et auri») не отримав, бо єпископство не мало жодних доходів. Проживав у Львові, тут брав участь у засіданнях старостинського («ґродського») суду разом із братом Станіславом — львівським кастеляном. Як староста галицький згаданий 1492 року.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Papée Frederyk. Chodecki Andrzej, h. Powała († w pocz. 1507) // Polski Słownik Biograficzny. — Kraków : PAU, 1937. — t. III/1, zeszyt 11. — S. 349. (пол.)

Посилання[ред. | ред. код]