Армійський корпус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Умовне позначення корпусу в НАТО

Армі́йський ко́рпус (АК) (лат. corpus — тіло, єдине ціле) — загальновійськове оперативно-тактичне з'єднання (об'єднання) сухопутних військ постійного або тимчасового складу в збройних силах багатьох держав, основу якого, як правило, складають механізовані (мотострілецькі, стрілецькі, піхотні, мотопіхотні) з'єднання (дивізія, бригада) та частини, підрозділи інших родів військ та спеціальних військ, органів управління та забезпечення.

Як правило входить до складу загальновійськової (польової) армії. Може бути окремим. Може мати в назві (римські і арабські цифри), називатися за командирами та за місцевостями.

Армійські корпуси виникли з появою масових армій, коли для бойових дій стало збільшення просторового розмаху й ускладнилося управління військовими формуваннями, що мають численний бойовий склад і різноманітне озброєння. Створення армійських корпусів обумовлювалося також необхідністю мати з'єднання, здатні вирішувати бойові завдання на самостійному операційному напрямку невеликої ємності.

До початку 1-й світової війни армійські корпуси були в арміях майже всіх держав, складалися з 2-4 дивізій, корпусних частин і нараховували до 50 тисяч чоловік.

Сьогодення в Україні в Збройних силах існує 3 армійські корпуси.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія А —БЮРО // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза А. А. ГРЕЧКО — председатель. — М. : Воениздат, 1976. — Т. 1. — С. 248. — ISBN 00101-030. (рос.)


Танк Це незавершена стаття з військової справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.