Корпус (армія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Умовне позначення корпусу в НАТО

Ко́рпус (армія) (лат. corpus — тіло, єдине ціле)  — загальновійськове оперативно-тактичне з'єднання (об'єднання) сухопутних військ постійного або тимчасового складу в збройних силах багатьох держав; у воєнний час діє як у складі армії, так і самостійно, безпосередньо підпорядковуючись фронту або групі армій.

Зміст[ред.ред. код]

Корпуси армійські виникли з появою масових армій, коли збільшився просторовий розмах бойових дій й ускладнилося управління військовими формуваннями, що мають численний бойовий склад і різноманітне озброєння. Створення армійських корпусів обумовлювалося також необхідністю мати з'єднання, здатні вирішувати бойові завдання на самостійному операційному напрямку невеликої ємності.

Складається з декількох тактичних з'єднань, частин родів військ, спеціальних військ, органів управління та забезпечення.

Перші корпуси з'явилися у французькій і німецькій арміях на початку 18 століття, як тимчасові з'єднання для виконання завдань на певній ділянці фронту тільки на період ведення бойових дій, і склад військ у них визначався обстановкою. В 1800 році постійні корпуси з'явилися в Рейнській армії Моро, в 1804–1805 корпуси створюються Наполеоном у французькій армії, а пізніше й в інших арміях.

До початку 1-й світової війни армійські корпуси були в арміях майже всіх держав, складалися з 2-4 дивізій, корпусних частин і нараховували до 50 тисяч чоловік.

Різновиди корпусів[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «К-22» —ЛИНЕЙНЫЙ» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 4. — С. 372. — ISBN 00101-236. (рос.)

Посилання[ред.ред. код]