Військове з'єднання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Військо́ве з'єдна́ння — військове формування постійної організації в збройних силах, що організаційно входить до складу об'єднання.

Стандартно під цей термін підходить тільки дивізія. Само слово «з'єднання» позначає — з'єднати частини. Штаб дивізії також має статус частини. Цієї частині (штабу) підпорядковуються інші частини (полки, батальйони). В цілому це є дивізія. Проте у деяких випадках статус з'єднання може мати й бригада. Це відбувається в тому випадку, якщо до складу бригади входять окремі батальйони і роти, кожен з яких сам по собі має статус частини. Штаб бригади в цьому випадку як і штаб дивізії має статус частини, а батальйони і роти як самостійні частини підпорядковуються штабу бригади.

До речі, одночасно в складі штату бригади (дивізії) можуть існувати й, так звані, лінійні батальйони й роти. Отже, одночасно в з'єднанні можуть бути батальйони й роти, як підрозділи, і батальйони і роти, як частини.

Зовнішніми ознаками з'єднання є: наявність власного діловодства, розрахункового рахунку в банку, поштової та телеграфної адреси, власної гербової печатки, таємного та нетаємного діловодства, права командира з'єднання віддавати письмові накази, відкритого (в/ч А 0220) і закритого (1 аеромобільна дивізія) загальновійськового номерів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]