Армія спасіння

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Штандарт Армії спасіння

«А́рмія спасі́ння» (англ. Salvation Army; до 1878 — «Християнська місія») — релігійно-філантропічна організація, заснована 1865 проповідником Вільямом Бутом та його дружиною Кетрін у Лондоні. Пізніше поширила свою діяльність у США, Німеччині, Канаді та інших країнах.

«Армія спасіння» має свою пресу і широку мережу установ — майстерні, їдальні, лікарні, біржі праці, банки, страхові і шлюбні контори, нічліжки тощо.

Армія спасіння, як міжнародний рух, являє собою гілку Християнської Церкви. Її вчення засноване на Біблії; її служіння випливає з любові до Бога і практичної турботи про потреби людей. Її місія — проповідувати Євангеліє Ісуса Христа, задовольняти основні людські потреби, давати особисте повчання і сприяти духовному і моральному відродженню і фізичному відновленню всіх нужденних, що потрапляють в сферу її опіки, незалежно від раси, кольору шкіри, віросповідання, статі і віку.

Міжнародна місіонерська та благодійна організація, яка існує з середини XIX століття і підтримувана протестантами-євангелістами. Штаб-квартира розташована в Лондоні.

Історія[ред.ред. код]

Штаб-квартира Армії Спасіння в Лондоні

В 1865 р. британський проповідник-методист Вільям Бут створив євангелічну Християнську асоціацію відродження. Перед тим, як отримати свою сучасну назву, організація двічі змінювала її — спочатку на «Християнську місію Східного Лондона», потім в «Християнську місію».

Принципи і завдання[ред.ред. код]

Принципи Армії спасіння базуються на текстах Старого та Нового завітів. Організація поширює ідеї та догмати Біблії за допомогою проповідей, а також надання тим, хто потребує, соціальної, медичної, консультативної, моральної та іншої підтримки, включаючи надання допомоги в надзвичайних ситуаціях. Армія спасіння містить їдальні, нічліжні будинку, молодіжні клуби, працює із засудженими тощо.

Структура і атрибутика[ред.ред. код]

Згідно зі своєю назвою організація частково нагадує військову структуру: на чолі її стоїть «Генерал», рядові члени називаються «солдатами» і носять уніформу та відзнаки (значки, емблеми тощо). Традиційно вуличні марші та ходи Армії супроводжуються грою оркестру.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]