Астрильд жовточеревий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Астрильд жовточеревий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Астрильдові (Estrildidae)
Рід: Жовточеревий астрильд (Coccopygia)
Вид: Астрильд жовточеревий
Coccopygia melanotis
(Temminck, 1823)
Синоніми
Fringilla melanotis
Estrilda melanotis
Посилання
Вікісховище: Coccopygia melanotis
Віківиди: Coccopygia melanotis
ITIS: 916649
МСОП: 103814997
NCBI: 247661

Астри́льд жовточеревий[2] (Coccopygia melanotis) — вид горобцеподібних птахів родини астрильдових (Estrildidae)[3]. Мешкає в Південній Африці.

Жовточеревий астрильд
Жовточеревий астрильд

Довжина птаха становить 9-10 см. Голова і спина сірі, горло і груди білувато-сірі, нижня частина грудей, живіт і гузка тьмяно-жовтуваті. Крила коричнювато-оливкові, надхвістя червоне, хвіст чорний. У самців щоки і горло чорні. Очі чорнувато-карі, дзьоб зверху чорний, знизу червонувато-оранжевий, лапи тілесного кольору. Молоді птахи мають більш тьмяне, коричнювате забарвлення, дзьоб у них повністю чорний.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Жовточереві астрильди мешкають на півдні і сході Південно-Африканської Республіки, в Лесото, Есватіні, на крайньому південному заході Мозамбіку (гори Лубомбо) та на сході Зімбабве. Вони живуть в чагарникових заростях та на сухих і високогірних луках. Зустрічаються невеликими моновидовими сімейними зграйками до 15 птахів, на висоті до 2400 м над рівнем моря.

Жовточереві астрильди живляться насінням трав, іноді також ягодами і дрібними безхребетними. Сезон розмноження триває з листопада по січень. Гніздо кулеподібне, робиться парою птахів з переплетених сухих травинок, встелюється мохом і пухом, розміщується в густій рослинності, на висоті 1,5 м над землею. В кладці 4-5 білих яєць. Інкубаційний період триває 12-14 днів, насиджують і самиці, і самці, підміняючи один одного вдень, а вночі разом відпочиваючи в гнізді. Пташенята покидають гніздо через 3 тижні після вилуплення, однак батьки продовжують піклуватися про них ще деякий час. Жовточереві астрильди іноді стають жертвами гніздового паразитизму білочеревих вдовичок.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Coccopygia melanotis: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 02 жовтня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Waxbills, parrotfinches, munias, whydahs, Olive Warbler, accentors, pipits. IOC World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 02 жовтня 2022.

Джерела

[ред. | ред. код]