Бакалаврат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бакалавра́т,[1] рідше бакалавріа́т[2] (baccalaureate, від лат. baccalaureatus) — програма підготовки бакалаврів у вищих освітніх закладах багатьох країн світу та в Україні. Програма бакалаврату передбачає здебільшого 3-річну початкову фундаментальну, підготовку в обраній сфері знань. Протягом навчання студент засвоює і базові відомості з інших наукових областей, переважно загальноосвітнього характеру. Програми бакалаврату — широкопрофільні, мають загальнонауковий і загальнопрофесійний характер.

В Україні термін навчання за програмами бакалаврату становить 4 роки. Проте, наприклад, у Польщі (та ЄС) на відміну від українських ВНЗ, на бакалавра гуманітарних та економічних спеціальностей необхідно навчатися лише 3 роки, на технічних — від 3,5 до 4 років.

Бакалаврат як вид кваліфікації прийнятий за міжнародною класифікацією і зрозумілий роботодавцям за кордоном. Фундаментальність підготовки на бакалавраті, її ґрунтовність дозволяє, за необхідності, легко змінити професію, оскільки відповідно до державного освітнього стандарту, програми підготовки бакалаврів за напрямами побудовані так, що дозволяють за 1 рік перейти до однієї з цілого ряду суміжних професій.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бакалаврат // Словник української мови : у 20 т. — К. : Наукова думка, 2010—2020.
  2. Бакалавріат // Словник української мови : у 20 т. — К. : Наукова думка, 2010—2020.


Посилання[ред. | ред. код]