Барабанщик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Khaoth з Khors

Бараба́нщик — музикант, який грає на ударних музичних інструментах, зокрема, на барабані. У професійному лексиконі барабанщиками найчастіше називають музикантів, що грають на ударній установці.

До появи моторизованих військ барабанщики були невід'ємною частиною збройних сил в Європі, а потім і в країнах, куди проникала європейська культура. Барабанщики відбивали ритм наступів, допомагали тримати стрій і підтримували дух солдатів. До сих пір військових барабанщиків можна побачити під час церемоніальних або просто історичних парадів. Не менш поширені військові барабанщики були і на сході. Сам інструмент — барабан — потрапив до Європи з Близького Сходу. Крім використання у військових цілях, барабан грав роль інструменту в ритуальних танцях і релігійних обрядах. Так в Китаї бій барабана вважався засобом вигнання злих духів нарівні з хлопавками. До цього дня святкування Китайського Нового року не обходиться без барабанщиків.

У наш час барабанні ритми проникли і закріпилися практично у всьому спектрі музичних жанрів: від традиційно асоційованого з насиченими барабанними партіями металу і до популярної музики. Втім, найбільш затребуваними барабанщики залишаються в «живих» рок-колективах. Як правило барабанщики особливо тісно працюють з бас-гітаристами, утворюючи ритм секцію, задаючи загальний ритм і «раш» композиціям. Найвідоміші і шановані в своєму середовищі барабанщики знані своєю здатністю легко переходити на будь-який музичний стиль. Нерідко барабанщики є лідерами і ідейними натхненниками груп, пишуть вірші і музику, а іноді й одночасно є бек-вокалістами.

Див. також[ред.ред. код]


музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Посилання[ред.ред. код]