Бездоріжжя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автомобіль, що застряг у багнюці
Картина О. Саврасова «Розпутиця»

Бездорі́жжя — відсутність доріг, брак упорядкованих, придатних для проїзду доріг. Переважно бездоріжжям називають перетяту, сільську місцевість, а також місцевість зі шляхами, на яких відсутнє дорожнє покриття.

Деколи бездоріжжя вживається як синонім до слів «ро́зкаль», «ро́зтань», що означають період навесні (рідше восени), коли дороги стають непрохідними чи непроїжджими у результаті опадів, або танення снігів.

Бездоріжжя в історії[ред. | ред. код]

Протягом історії бездоріжжя відігравало важливу роль у період військових походів на територію Русі, а згодом і Російської імперії. Часто це явище перешкоджало вторгненню іноземних військ. У роки Монгольської навали на Русь військо татаро-монгол не дійшло ста верст до Новгорода через весняну розтань.

В період Франко-російської війни 1812 року бездоріжжя створювало значні перешкоди армії Наполеона, зменшуючи швидкість пересування військ.

В часи німецько-радянської війни бездоріжжя відіграло важливу роль у затримці наступу німецьких військ на Москву. У німців були проблеми із просуванням, ламалась техніка, значно скоротилась мобільність військ.

Бездоріжжя в мистецтві[ред. | ред. код]

Живопис[ред. | ред. код]