Боярський краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Боярський краєзнавчий музей Pictogram infobox palace.png
Боярка. Музей.jpg
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна: м. Боярка (Києво-Святошинський район, Київська область)
Адреса вул. Михайла Грушевського, 49
Засновано 1974 рік
Фонд понад 13 тисяч предметів
Директор Терпіловська Г. В.
Куратор гол. зберігач - Кравченко Л. Ф.

Боярський краєзнавчий музей — районний краєзнавчий музей у місті Боярці, створений на базі Літературно-меморіального музею радянського письменника М. О. Островського[1] — автора роману «Як гартувалася сталь», дія якого частково відбувається в Боярці.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Боярський краєзнавчий музей розташований у спеціально зведеному приміщенні в середмісті Боярки за адресою:

вул. Михайла Грушевського, буд. 49, м. Боярка—03027 (Києво-Святошинський район, Київська область), Україна.

Директор закладу  — Терпіловська Галина Володимирівна.

Головний зберігач фондів музею — Кравченко Любов Федорівна.

З історії музею[ред. | ред. код]

Боярка. Колишній пам'ятник Миколі Островському на території краєзнавчого музею

У 1974 році в місті Боярці на Київщині був відкритий літературно-меморіальний музей М.Островського з нагоди 70-річчя від дня його народження.

Вже за незалежності України, у 1992 році, музей було перепрофільовано в краєзнавчий, здійснено відповідно реекспозицію. Фонди нового по суті музею формувалися на матеріалах місцевих краєзнавців І. Іванова, В. Кубренкова, В. Гориновича, А. Януш.

Нині (2000-ні) Боярський краєзнавчий музей є осередком культурного життя міста та району, у ньому проводяться просвітницько-виховна робота, різноманітні виставки, презентації, творчі зустрічі. Музей, а саме експозиція, присвячена Миколі Островському та його творчості, лишається популярною у відвідувачів, зокрема з Китаю.

Фонди, експозиція та діяльність[ред. | ред. код]

Фонди Боярського краєзнавчого музею налічують понад 10 тисяч предметів — це і письмодруковані матеріали, нумізматика, живопис, графіка, археологічні матеріали, меморії, філателія, світлини та етнографія. Усі ці речі характеризують матеріальну і духовну спадщину українського народу, його сімейний та суспільний побут.

Етнографічна колекція музею налічує близько однієї тисячі предметів: рушники, вишивки, сорочки, килими, одяг, жіночі прикраси, предмети домашнього вжитку тощо[2].

Значну частину музейного зібрання складають експонати, пов'язані з іменем Миколи Островського, — в фондах музею залишилися документи, фотографії, меморіальні речі, книги письменника, які видавали в різних країнах, художні праці, книги та збірки поезій людей «корчагінської долі», відеозапис телефільму «Як гартувалася сталь» китайських кіноматографістів.

Значне місце в експозиції музею займають роботи місцевих митців В. Григор'єва, К. Полякової, Ф. Глущука, Ю. Мохорі, В. Шевченка, Є. Рябової, К. Кудряшової (загалом творів образотворчого мистецтва у музейній колекції понад тисяча).

У Боярському краєзнавчому музеї відбуваються виставки художніх та декоративних робіт, мистецькі зустрічі, тематичні лекції із серії «Боярка літературна», присвячені В. Самійленку, С. Надсону, Шолом-Алейхему. У Боярці знайшов свій останній притулок український поет-лірик, сатирик, драматург і перекладач Володимир Самійленко. Щороку 3 лютого на могилі літературного діяча музейні працівники проводять дні його пам'яті, а в музеї працює присвячена йому постійна експозиція[3].

Галерея (вересень 2010 року)[ред. | ред. код]

Історична зала Боярського музею.jpg Стенди відомих боярчан у музеї.jpg Етнографічна експозиція Боярський краєзнавчий.jpg Микола Островський Боярський краєзнавчий музей.jpg
історична зала музею
стенди, присвячені
відомим боярчанам
етнографічна експозиція
експозиція, присвячена
Миколі Островському

Виноски[ред. | ред. код]

  1. http://ks-rda.gov.ua/tourism/museums/
  2. Києво-Святошинський район // Київщина Туристична. Путівник., К.: «Світ успіху», 2009, стор. 37
  3. Про Боярський краєзнавчий музей на «Музеї України» Архівовано 15 липня 2011 у Wayback Machine.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]