Далматин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Далматин right-center
2 yr old Dalmatian.jpg
Dalmatian
Походження Хорватія Хорватія
Характеристики
Висота Пси 56 — 61 см
Суки 54 — 59 см
Вага Пси 27 — 32 кг
Суки 24 — 29 кг
Пес свійський (Canis familiaris)


Далмати́н (англ. Dalmatian) — порода собак.

Собаки, що мають у забарвленні плями і дуже схожі на сучасних далматин, були відомі ще в стародавні часи, наприклад, археологічні розкопки в Греції дозволили побачити різноманітні картини, на яких, поряд з людьми, були зображені дуже схожі на сучасних далматинів, собаки. А це означає, що далматини існують вже кілька тисячоліть. Людина, яка збирається завести вдома чотирилапого друга цієї породи, повинна знати, що далматини - досить активні собаки, які потребують великих навантажень довгих прогулянок на свіжому повітрі, тому, якщо ви не любитель тривалих прогулянок пішки на великі відстані, вам краще завести собаку іншої породи.

Загальні параметри породи[ред.ред. код]

Далматин - досить великий, сильний і витривалий собака, здатний долати великі відстані. Пропорції тіла досить гармонійні. Відношення довжини корпусу до висоти в загривку становить 10:9, довжина черепа і довжина морди 1:1. Темперамент далматина дуже врівноважений, в більшості випадків це товариські й дружелюбні сангвініки, рідко бувають агресивними і небезпечними для спілкування з людьми.

У цієї породи собак є одна особливість, яка повинна бути визначальною у породі. Ніс у чорно-плямистих собак повинен бути завжди чорний, у коричнево-плямистих - завжди коричневий. Губи не повинні бути відвислим, бажана повна їх пігментація, хоча допускається і часткова. Щелепи сильні, з бездоганним ножницеподібним прикусом. Бажаний повний комплект з 42 зубів згідно із зубною формулою. Будь-яке відхилення від правильного прикусу вважається пороком, що не дозволяє використовувати собаку в племінному розведенні.

Dalmatian b 01.jpg

Очі[ред.ред. код]

Очі у далматин мають темно-коричневий колір у чорно-плямистих собак і світло-коричневий у коричнево-плямистих. Допускається жовтувато-коричневі відтінки. Обведення повіки повинно бути суцільним, без розривів і плям. Повіка має прилягати до очного яблука.

Вуха[ред.ред. код]

Вуха у собак цієї породи посаджені досить високо, середнього розміру, широкі біля основи, бажано плямисті, але можуть мати мармуровий малюнок, прилягають до щік.

Хвіст[ред.ред. код]

Хвіст у далматина приблизно досягає скакального суглоба, в спокійному стані тримається вниз, в русі піднімається, але не повинен закручуватися і триматися вертикально. На хвості бажано наявність плям.

Рухи[ред.ред. код]

Рухи далматина вільні, активні, з широким і довгим кроком. Якщо дивитися на собаку цієї породи ззаду, кінцівки повинні рухатися абсолютно паралельно, задні повинні ступати в слід передніх. Короткий, семенящий крок вважається неправильним.

Шерстний покрив[ред.ред. код]

Вовна у далматин густа, коротка і жорстка, основне забарвлення біле, плями по білому тлу повинні бути чіткими, круглими (розмірами з двухрублевую монету), як можна більш рівномірно розподілені, але можуть зливатися один з одним. Як і будь-яка гладкошерста собака, линяє круглий рік. Далматин охайний, не має запаху «псини».

Ріст і маса[ред.ред. код]

Висота в холці у псів становить приблизно 56-61 см, у сук 54-59 см. Маса тіла приблизно від 24 до 32 кг.

Відхилення[ред.ред. код]

Будь-яке відхилення від стандарту породи може розцінюватися як недолік або порок, в залежності від ступеня вираженості. До дискваліфікуючий вад відносяться неправильний прикус, різнобарв'я очей, блакитні очі, глухота, наявність чорних та коричневих плям одночасно, плями, що не відповідають кольором мочки носа, не властиве породі агресивне чи боягузливе поведінку. У псів не повинно бути крипторхизму, обидва сім'янники повинні бути в наявності і повністю опускатися в мошонку. Для племінного розведення найкращі пси з пігментованою мошонкою.