ВГО «Товариство «Україна — В'єтнам»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип ГО "Товариство "Україна-В'єтнам", Свідоцтво про реєстрацію авторського права від 03.04.14 № 54383

Товариство "Україна - В'єтнам" – всеукраїнська громадська організація, заснована 28 червня 1991 р. (Свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян № 96), метою діяльності якої є сприяння розвитку й зміцненню взаєморозуміння, довіри, всебічного співробітництва і дружби між громадянами України і В'єтнаму, взаємному ознайомленню з історією і культурними традиціями цих країн, досягненнями в галузі економіки, науки, техніки, охорони навколишнього середовища, освіти, спорту.

Є членом громадської організації Товариство "Україна – Світ" (з 1991 р.) та Громадської ради при МЗС України (з 2013 р.)

Сайт Товариства «Україна — В'єтнам»: http://ukraine-vietnam.org.ua/

Для комунікацій:

  • Поштова адреса: вул. Володимирська, 19А, оф. № 1, м. Київ, 01025, Україна
  • Контактні тел.: (+38044) 279-4157, факс (+38044) 461-9011
  • Електронна пошта: office@ukraine-vietnam.org.ua

Діяльність Товариства «Україна — В'єтнам»[ред.ред. код]

Знак до 50-річчя Товариства "Україна-В'єтнам"

"Товариство «Україна — В'єтнам» є правонаступником Українського відділення Товариства радянсько-в'єтнамської дружби, заснованого 19 січня 1966 р. Членство в Товаристві індивідуальне. Серед активістів громадської організації — діячі науки, мистецтва і культури, капітани Чорноморського флоту, керівники заводів і компаній, у тому числі з в'єтнамським капіталом, ректори та викладачі ВНЗ, які готують в'єтнамських студентів та аспірантів. П'ять трудових колективів і понад десять громадян України — членів Товариства відзначені державними нагородами Соціалістичної Республіки В'єтнам, у тому числі орденом Дружби — найвищою нагородою В'єтнаму за розвиток двосторонніх зв'язків. Українське відділення Товариства радянсько-в'єтнамської дружби відзначено цією високою державною нагородою у 1983 р., а Товариство "Україна-В'єтнам" вдруге у 2015 р. - напередодні свого піввікового ювілею.

За ініціативи товариства та його активної підтримки у 2011 р. був відкритий прямий рейс з Києва до Хо Ши Міна. Перші польоти підтвердили правильність такого рішення, суттєво полегшили міжкультурні і ділові зв'язки між нашими народами. З 2013 р. було відкрито другий прямий рейс до курортного міста Дананг.

Надається практична допомога у роботі на в'єтнамському ринку українських компаній «УкрІнтерЕнерго» (гідроенергетика), «Нова лінія» (торгівля), а також в'єтнамських бізнесменів в Україні, переважно харчових товарів і морепродуктів. Незважаючи на світову економічну кризу 1998 р., завдячуючи активній роботі з 1998 по 2012 рр. оборот послуг між нашими країнами збільшився у 1,2 раза до 7,7 млн дол. США, а товарний імпорт з В'єтнаму — в 1,18 раза. Загальний товарообіг за першу половину 2012 року склав 266 млн дол. США. Прямі інвестиції В'єтнаму в Україну склали 7,9 млн, а з України до В'єтнаму — 3,9 млн дол. США.

Під егідою Товариства і найбільшої у В'єтнамі туристичної компанії «СайгонТурист», авіаперевізника представники 10 найбільших українських туроператорів, які висловили бажання працювати над розвитком туризму у В'єтнамі, у квітні 2012 р. провели інспекційну поїздку 50 готелів Південного і Центрального В'єтнаму.

Ведеться робота з популяризації в'єтнамської культури. У грудні 2012 р. за підтримки Товариства асоціацією «Во Ко Чуен — Україна» проведено Перший фестиваль в'єтнамських бойових мистецтв в Україні, ведеться робота із створення найближчим часом культурно-ділового центру «В'єтнам — Україна».

Товариством надається сприяння Київській середній загальноосвітній школі № 251 ім. Хо Ши Міна, де ведеться вивчення в'єтнамської мови, організовано кімнату-музей історії і культури в'єтнамського народу, постійно поповнюється його експозиція. З метою покращення матеріальної бази навчального закладу Товариством у жовтні 2011 р. було передано комплект інтерактивної дошки разом з комп'ютерною робочою станцією і ліцензійним програмним забезпеченням до неї. У січні 2013 р. дитяча делегація школи за сприяння Товариства та Посольства СРВ в Україні відбула у двотижневе турне по В'єтнаму, в програмі якого поглиблення знань з в'єтнамської мови, зустрічі у в'єтнамських школах з однолітками, поглиблене вивчення культурного надбання країни. [1]

Товариством надається активна підтримка розвитку тісних зв'язків по лінії культури та науки. Зараз Україна щорічно приймає понад 200 в'єтнамських студентів, навчання проходить близько 1 000 студентів, у тому числі 100 — в рамках Міждержавної угоди. Товариство надає необхідну допомогу щодо першочергової адаптації студентів в Україні. Завдяки тісним зв'язкам національних академій наук України і В'єтнаму, за безпосереднього сприяння Товариства, в 2011 р. випущена спільна монографія щодо зовнішньоекономічної співпраці наших країн.

Товариство сприяє увічненню пам'яті героїчного подвигу українців, які допомагали в'єтнамському народу під час війни. За сприяння Об'єднаної ради ветеранів війни у В'єтнамі сотні ветеранів відвідали цю країну вже у мирний час, ознайомившись з досягненнями в'єтнамського народу. За сприяння Товариства вийшла книга «Грозное небо Вьетнама» — збірник спогадів ветеранів, що брали участь у бойових діях на території цієї країни.

На протязі всієї діяльності Товариства організовувалися програми для делегацій Товариства дружби «В'єтнам — Україна», в'єтнамським делегаціям випускників українських ВНЗів, представникам в'єтнамського бізнесу. У 2011 р. за сприяння Товариства організовано візит до В'єтнаму представників Союзу жінок України, проведено низку зустрічей, підписано меморандуми про співпрацю. По діловим каналам надавалося сприяння щодо організації офіційних візитів у В'єтнам вищих посадових осіб України, організації відповідних бізнес-форумів.

Стало традицією спільне проведення заходів, присвячених знаменним датам В'єтнаму, зустрічі нового року за місячним календарем ТЕТа. Товариство надає постійну допомогу і сприяння урядовим, громадським та комерційним організаціям України в налагодженні та розширенні співпраці з В'єтнамом. Активно співпрацює з Посольством Соціалістичної Республіки В'єтнам і Товариством «В'єтнам — Україна» (м. Ханой).

Голови Товариства "Україна - В'єтнам"[ред.ред. код]

  1. БАРАНОВСЬКИЙ Анатолій Максимович (1966-1979 рр.)
  2. КОЗЕРУК Василь Петрович (1979-1987 рр.)
  3. ГАВРИЛЕНКО Микола Мефодійович (1987–1999 рр.)
  4. БОРЗОВ Валерій Пилипович (1999–2005 рр.)
  5. ШЛАПАК Олександр Віталійович (2005-2014 рр., з 2014 р.-дотепер)

Див. також[ред.ред. код]