Вавриш Андрій Валентинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вавриш Андрій Валентинович
Андрій Вавриш.jpg
Народився 18 лютого 1979(1979-02-18) (41 рік)
Люблинець, Ковельський район, Волинська область, Українська РСР, СРСР
Діяльність Бізнесмен
Alma mater Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту
Нагороди

Андрій Валентинович Вавриш (18 лютого 1979 року, Люблинець, Ковельський район, Волинська область) — український бізнесмен, засновник і CEO компанії SAGA Development.

2010—2015 рр. — заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міськадміністрації, начальник Служби містобудівного кадастру Києва. Ініціатор ряду ініціатив з розвитку міста.

Скандали[ред. | ред. код]

Березень 2011 — з метою створення для Києва системи узагальнення даних містобудівного процесу та прогнозування розвитку міського середовища розпорядженням КМДА затверджено Тимчасове положення про паспортизацію проспектів, вулиць, площ, бульварів, провулків міста Києва. У бюджеті Києва на 2011 рік на розробку таких паспортів виділено 2,7 млн. Сам процес розробки паспортів вулиць виявився таємницею за сімома печатками, а до його реалізації ні фахівці Головархітектури, ні Інституту генерального плану допущені не були. Весь процес паспортизації в обстановці секретності замкнув на себе один із заступників начальника Головного управління містобудування і архітектури Києва Андрій Вавриш.[1] Стрімкий розвиток кар'єри головного архітектора Києва Андрія Вавриша, який в момент призначення на посаду в КМДА за освітою був електриком на транспорті без вищої освіти,[2] пов'язують із заступником міністра Мінрегіонбуду Ісаєнко Дмитром Валерійовичем. [3]

Червень 2019 — скандальне незаконне будівництво житлових будинків на ділянці заводу «Арсенал» місто Київ, яка зараз перебуває у користуванні ГПУ. Містобудівні умови та обмеження на будівництво були видані Департаментом містобудування КМДА ще у липні 2015 році, коли заступником директора цього Департаменту був Андрій Вавриш.[4] Після того як Вавриш з'явився на кадрах репортажів про створення нового Офісу президента поруч з Володимиром Зеленським, всі його проблеми, пов'язані з незаконними будівництвами, почали швидко вирішуватися. А продажі нових житлових комплексів від SAGA Development почали стартувати один за одним.[5]

Жовтень 2019 — журналісти-розслідувачі програми «ЦРУ» з'ясували, що Андрій Вавриш накопичив борги у розмірі 4,5 млн доларів США[6]. Зокрема, компанія «Системабуд», у склад засновників якої у 2007 році входив Андрій Вавриш, взяло в борг 2 млн в ЗАТ «Сведбанк Інвест» під заставу квартир у ЖК «Альта-град» у місті Бориспіль. Зрештою, борг перейшов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, втім, ніколи не був погашений боржником. Також, за даними журналістів, у травні 2007 року Андрій Вавриш взяв кредит у «Українському промисловому банку» на суму 2,5 млн доларів США. Дане кредитне зобов'язання не погашене й досі[6].

Освіта[ред. | ред. код]

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 1999 по 2010 роки очолював ряд приватних підприємств.

З жовтня 2010 по серпень 2015 року — заступник начальника Головного управління (з 2012 року — Департаменту) містобудування та архітектури КМДА — начальник Служби містобудівного кадастру.

8 листопада 2016 очолив компанію Riverside Development, яку в 2018 році перейменовано в SAGA Development.   

Департамент містобудування та архітектури КМДА[ред. | ред. код]

У період роботи в Департаменті містобудування та архітектури Андрій Вавриш реалізував ряд ініціатив у сфері міського розвитку та архітектури, але після скандалу пов'заного з Київською організаціэю Національної Спілки архітекторів України був звільнений. Здійснювався постійний адміністративний тиск на головного архітектора м. Києва С. Целовальника щодо підписування неякісної документації та нелегітимних рішень, які готувались під керівництвом А.Вавриша.[7].

У 2011 році в рамках міжнародного архітектурного фестивалю CANactions був проведений конкурс на дослідження берегової лінії Дніпра.

У 2012 році започаткована стратегічна ініціатива «Дніпровська перлина» — проект реанімації цінних міських територій Дніпровських схилів та київських островів[8].

У 2013 році розпочав роботу Містобудівний кадастр Києва, який був покладений в основу всеукраїнської реформи містобудівної документації та кадастрів населених пунктів України.

Того ж року була розроблена комплексна схема розміщення тимчасових споруд у місті Києві та концепція впорядкування міського середовища із застосуванням елементів благоустрою.

У 2013 році Департамент містобудування та архітектури ініціював проект «Київ Самобутній». Перший муніципальний проект, націлений на збереження та реабілітацію історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах за принципами сталого розвитку, був презентований Андрієм Вавришем на міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 2013.

У 2014 році започаткуваний проект «Київські парки», спрямований на реформування паркового господарства Києва. Проведено кілька міжнародних архітектурних та містобудівних конкурсів. Серед найбільш значимих — Міжнародний конкурс на кращий проект пішохідного мосту між парками «Хрещатик» та «Володимирська гірка» та архітектурний конкурс на проект реконструкції Контрактової площі. У 2014 році Андрій Вавриш активно «допомагає» Віталію Кличку впорядкувати вуличну торгівлю[9].

29-31 травня 2015 року вперше був проведений фестиваль міських проектів «PRO місто», що мав стати регулярним дискусійним майданчиком для обговорення актуальних проблем міста та обміну досвідом[10].

Стратегічна ініціатива «Дніпровська перлина»[ред. | ред. код]

Довгостроковий проект реанімації територій Дніпровських схилів та київських островів був розрахований на період 2012—2025 років та мав відбуватися в кілька етапів: перша черга — 2013 рік

друга черга — 2014—2015 рр.

третя черга — 2016—2025 рр.

Першим кроком в реалізації ініціативи стало проведення Відкритого міжнародного конкурсу на кращу містобудівну концепцію збереження та розвитку Київських островів як сталої екосистеми водно-зеленого рекреаційного діаметру м. Києва.

Ще один напрямок — створення загальної концепції реновації долини р. Дніпро в м. Києві, в тому числі, островів та Дніпровських схилів. Концепція базувалася на принципах, закладених проектами-переможцями двох міжнародних конкурсів, та мала на меті виявити шляхи збереження та розвитку функціонально-планувальних, суспільно-культурних, природно-екологічних властивостей території та акваторій, які охоплювала стратегічна ініціатива.

Планувалося створення парку «Україна» в межах найважливіших зелених зон правого берега від Подолу до Видубичів.

У березні 2012 року в рамках реалізації ініціативи Київ відвідав Енріке Пеньялоса — мер Боготи в 1998—2001 рр. та з 2015 року, а на момент візиту — Голова Ради директорів Інституту політики транспортування та розвитку в Нью-Йорку. Після цього візиту в Києві вперше було обмежено паркування на Хрещатику.

Проект «Київ Самобутній»[ред. | ред. код]

У 2013 році Департамент містобудування та архітектури ініціював проект трансформації міського середовища шляхом взаємодії̈ громадськості, бізнесу, фахівців та влади.

Проект мав охопити території історичної частини Подолу, Хрещатику та Кудрявцю загальною площею 267 га з населенням 12 000 мешканців.

«Київ Самобутній» мав стати взірцевим експериментальним проектом трансформації міського середовища. Згідно з принципами сталого розвитку, він враховував необхідність балансу між задоволенням сучасних потреб містян і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їхню потребу в безпечному й здоровому довкіллі.

Передбачалося створення міською владою умов для подальшого вільного розвитку різних ринкових функцій̆ на території̈ проекту й активне включення громадськості, бізнесу та фахівців як на стадії формування проекту, так і його реалізації.   

Riverside / SAGA Development[ред. | ред. код]

Після звільнення Андрія Вавриша з Департаменту містобудування та архітектури, у вересні 2015 року була укладена угода про розвиток території Рибальського півострова та почалася розробка концепції розвитку. У вересні 2016 року було затверджено детальний план території Рибальського півострова[11]. 8 листопада 2016 року Андрій Вавриш очолив компанію Riverside Development, яка в грудні того ж року у співпраці з Perfect Group почала будівництво житлового району RYBALSKY.

Протягом 2016—2017 року Riverside Development розпочала реалізацію 8 проектів житлової та поліфункціональної нерухомості в Києві та Одесі. У 2018 році компанія провела ребрендинг та була перейменована в SAGA Development.

Як CEO компанії Андрій Вавриш сформував ключові принципи, у відповідності до яких реалізуються проекти SAGA Development. Серед них:

 1. економічна та соціальна сталість;
 2. будівництво з урахуванням специфіки територій на основі попередніх просторових досліджень;
 3. якісна та оригінальна архітектура;
 4. використання інноваційних технологій будівництва та експлуатації;
 5. благоустрій прибудинкових територій та громадських просторів на основі принципів безбар'єрності та доступності;
 6. багатофункціональність як необхідна умова привабливості житлової нерухомості та економічної ефективності комерційної.

У квітні 2018 року в рамках Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions Андрій Вавриш презентував концепцію реновації території Київського річкового порту в новий багатофункціональний район Новий Поділ[12], який знову відкриє киянам доступ до води.

Родина[ред. | ред. код]

Одружений, виховує трьох дітей.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. antikor.com.ua. Попова немає, а банда залишилася. Андрій Вавриш продовжує .... antikor.com.ua (ru). Процитовано 2014-03-20. 
 2. vse.media. Вавриш нарешті здобуде освіту?. vse.media (ru). 
 3. kga.gov.ua. Порошенко і Гройсман кришують Ісаєнко Дмитра Валерійовича - таємного будівельника Сім'ї Януковича. stroiportal-dnepr.com (ru). Процитовано 2014-04-03. 
 4. nashigroshi.org. Ділянку Генпрокуратури на території «Арсеналу» забудують друг Богдана і «списочник» Медведчука. nashigroshi.org (uk). Процитовано 2019-06-23. 
 5. lenta.ua. Київ під загрозою: чому Зеленському потрібно терміново зупинити забудовника-афериста Вавриша. lenta.ua (ru). Процитовано 2019-07-02. 
 6. а б Попович, Інна (4 жовтня 2019). Ображений на Зеленського чиновник злив компромат на друга Богдана: резонансне розслідування. 24tv.ua (Українською). Процитовано 28.10.2019. 
 7. Підстава для Кличка: акт про те, що А.Вавриш – не корупціонер, підписав помічник мера. http://politica.com.ua (uk). 
 8. Стратегічна ініціатива "Дніпровська перлина". dp.kga.gov.ua. Процитовано 2018-07-03. 
 9. Людина Льовочкіна просуває нову схему збору коштів із власників столичних кіосків. www.dsnews.ua (uk). Процитовано 2018-09-03. 
 10. PRO місто. www.facebook.com (uk). Процитовано 2018-07-03. 
 11. kga.gov.ua. Детальний план території в межах вул. Електриків, Набережно-Рибальської дороги в Подільському районі м. Києва. kga.gov.ua (ru). Процитовано 2018-07-03. 
 12. Grisha Zotov (2018-04-23). Концепція просторового розвитку Нового Подолу. Процитовано 2018-07-03. 

Джерела та посилання[ред. | ред. код]