Ван Якобсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ван Якобсон
англ. Van Jacobson
Van Jacobson.jpg
Народився 1950(1950)
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність вчений у галузі інформатики[d][1][2]
Alma mater Університет Аризони
Нагороди

Ван Якобсон (англ. Van Jacobson) — один з основних розробників стека протоколів TCP/IP, які стали технологічною базою сьогоднішньої мережі Інтернет. Здобув популярність як дослідник питань продуктивності і масштабування мереж.

Біографія[ред.ред. код]

У 2000-ні роки очолював відділ досліджень в Cisco Systems і групу в галузі досліджень мереж (англ. Network research group) в Національній лабораторії ім. Лоуренса в Берклі. З серпня 2006 працює в PARC як дослідник, а також очолює відділ досліджень в компанії Packet Design в комплексі що є сусідом Xerox .

Праці[ред.ред. код]

Праці Якобсона з перепроектування алгоритмів контролю потоків в TCP/IP, зокрема створення алгоритму, відомому як «алгоритм Якобсона», допомогли мережі Інтернет уникнути колапсу при значному зростанні трафіку в 19881989 роки. Також Якобсон відомий завдяки створенню протоколу стиснення заголовків (TCP/IP Header Compression protocol), описаного в RFC 1144, який головним чином був націлений на поліпшення продуктивності на низькошвидкісних з'єднаннях, технологія, що була застосована в протоколі стала відома як метод стиснення заголовків TCP/IP Якобсона. Крім того, він став одним із співавторів декількох широко використовуваних інструментів для діагностики мереж, як, наприклад, traceroute, pathchar і tcpdump.

У січні 2006 року на конференції Linux.conf.au Якобсон презентував нову ідею про поліпшення продуктивності мереж, яка стала згадуватися як мережеві канали (англ. network channels).[3]

Нагороди[ред.ред. код]

У 2001 році отримав нагороду SIGCOMM Award від Асоціації обчислювальної техніки, у 2003 році — Премію в галузі комп'ютерів і комунікацій імені Кодзі Кобаясі від Інституту інженерів електротехніки та електроніки, а також був обраний до Національної інженерної академії в 2006 році.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]