Велика данська енциклопедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«»
StoreDanskeEncyklopaedi.jpg
Назва мовою оригіналу Den Store Danske Encyklopædi
Країна Flag of Denmark.svg Данія
Мова данська мова
Жанр енциклопедія
Укр. видавництво Danmarks Nationalleksikon A / S
Виданий 1994-2003
Тип носія на папері (1994-2003)/CD (2004)

Велика данська енциклопедія (дан. Den Store Danske Encyklopædi) — багатотомна універсальна енциклопедія данською мовою. Була випущена в 20 томах в період з 1994 по 2001 роки, в 2002 році вийшов додатковий том, в 2003 році — два томи-показника.

Випуском енциклопедії займалося видавництво «Danmarks Nationalleksikon A/S». У 20 томах налічувалося близько 115 тисяч статей, для роботи над якими було залучено близько 4000 авторів-експертів в різних областях знань. Більшість статей за обсягом перевищують кілька десятків рядків (стаття «Данія» займає 130 сторінок), кожна з них підписана. Кожен том містить велику кількість ілюстрацій.

У 2004 році енциклопедія була випущена на CD-ROM для платформи Microsoft Windows, в 2005 році — для Mac OS. У 2006 році у видавництва були плани створити online-версію енциклопедії з платним доступом за передплатою, проте через брак коштів на реалізацію у 2008 році було вирішено відмовитися від даного проекту. Тим не менше 26 лютого 2009 року вміст енциклопедії було викладено у вільному доступі в Інтернеті на спеціально створеному сайті, реалізованому на вікі-движку[1][2]; таке рішення призвело до протестів з боку деяких покупців друкованої версії енциклопедії. Видавництво, однак, оголосило, що не тільки розміщує енциклопедичні статті у вільному доступі, але і дозволяє редагувати їх усім бажаючим; проте, на відміну від вікіпедії, всі правки користувачів проходять попередню перевірку з боку експертів сайту. Всього, за деякими даними, над сайтом працюють 1500 експертів і велика кількість користувачів, хоча власне колектив сайту становить близько 20 осіб[3]; станом на 2011 рік електронна версія енциклопедії налічувала понад 170 тисяч статей, перевершуючи розмірами Данську Вікіпедію[4].

Оригінальні статті енциклопедії можуть використовуватися вільно, проте їх дистрибуція і комерційне використання заборонені[5]. Статті, написані користувачами, можуть використовуватися вільно за умови гіперпосилання на першоджерело[6].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]