Велике князівство Литовське (енциклопедія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Велике князівство Литовське
Вялікае княства Літоўскае
Обкладинка третього тому зі знімком Палацово-замкового комплексу)
Обкладинка третього тому зі знімком Палацово-замкового комплексу)
Загальна інформація
Автор редколегія: головний редактор Геннадій Петрович Пашков, Т. У. Бялова та інші
Жанр енциклопедія, історія
Країна Білорусь Білорусь
Мова оригіналу білоруська
Видавництво «Беларуская Энцыклапедыя імя Пятруся Броўкі»
Перекладач відсутній
Оформлення Випуск видання здійснений на замовлення та при фінансовій підтримці Міністерства інформації Республіки Білорусь
Дати публікацій
Перше видання 20052010
Українською мовою відсутня

Велике князівство Литовське, енциклопедія (біл. Вялікае княства Літоўскае, энцыклапедыя; ЭВКЛ, ЭнцВКЛ) — фундаментальна тритомна енциклопедія білоруською мовою, присвячена історії та культурі Великого Князівства Литовського.

Авторство[ред. | ред. код]

У створенні енциклопедії брали участь учені Інституту історії та Інституту мистецтвознавства, етнографії і фольклору Академії наук Білорусі, а також ВНЗ країни[1]. Крім білоруських авторів, над енциклопедією працювали литовські, польські та російські вчені[2].

Зміст[ред. | ред. код]

Енциклопедичні статті наводяться в алфавітному порядку і містять інформацію про найзначиміші події історії Великого князівства Литовського, а також про правові акти, центральних і місцевих органів управління держави. Велика увага приділяється державним, релігійним та культурним діячам, а також представникам найвизначніших князівських і шляхетських родів, широко висвітлюється фінансова і грошова політика. Значна частина статей присвячена пам'яткам архітектури, а також найзначущим друкованим та рукописним книгам, періодичним виданням. Енциклопедія також містить біографії дослідників XIXXX століть, які зробили вагомий внесок у вивчення історії та культури Великого князівства Литовського. Видання барвисто ілюстровано фотографіями, малюнками, картами й планами[3].

Оцінки[ред. | ред. код]

Білоруський історик Олександр Кравцевич позитивно оцінив факт виходу цієї енциклопедії та охарактеризував її як «великий прорив у дослідженні Великого князівства Литовського, держави, яка створила білоруський народ». Водночас дослідник критикує подачу початкової історії Великого князівства Литовського з позиції так званої «концепції В'ячеслава Носевича»[4], яку він вважає недостатньо аргументованою і заснованою на литовській історіографії. Також історик критикує, на його погляд, занадто нейтральні статті про діячів, яких він вважає «однозначно негативними в білоруської історії» (наприклад, статтю про Олександра Суворова). Також О. Кравцевич звертає увагу на деяку неточність викладання фактів[5].

Бібліографія[ред. | ред. код]

У Вікіпедії є шаблон {{ЕВКЛ}} для посилання на цю енциклопедію як на джерело інформації.

Примітки[ред. | ред. код]