Великий Флот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Великий Флот
Grand Fleet
Шикування Великого Флоту для Королівського огляду 18 Липня 1914 року
На службі1914 — 1919
КраїнаВелика Британія Велика Британія
Вид Королівський ВМФ
Типвійськовий флот
Чисельність~160 кораблів
БитвиЮтландська битва
Командування
Головнокомандувач
1914–1916 рр.
Сер Джон Джелліко
Головнокомандувач
1916–1919 рр.
Сер Девід Бітті

Великий Флот — головний флот Британських Королівських ВМС протягом Першої світової війни.

Історія

[ред. | ред. код]
2-га бойова ескадра Великого Флоту у 1914 році. Кораблі зліва на право: HMS King George V[en], HMS Thunderer[en], HMS Monarch[en] і HMS Conqueror[en].
Великий Флот пливе в паралельних колонах протягом Першої світової війни

Він був сформований у серпні 1914 року з Першого Флоту та елементів Другого Флоту Домашнього Флоту і він включив до свого складу 35–40 найкращих великих кораблів. Спочатку ним командував Адмірал Сер Джон Джелліко. Його наступником став Адмірал Девід Бітті у 1916 році.

Великий Флот спочатку базувався у Скапа-Флоу на Оркнейських островах і пізніше у Росайті на Ферт-оф-Форт і брав участь у найбільшій морській битві протягом війни – Ютландській.

У квітні 1919 року Великий Флот був розформований, а більша частина його сформувала новий Атлантичний флот.

Бойовий порядок

[ред. | ред. код]

Для одночасного знаходження у морі всього Великого Флоту не було можливості, адже кораблі потребували забезпечення та ремонту. Для переліку кораблів які були у складі Великого Флоту у період Ютландської битви у травні 1916 року, дивіться статтю Бойові порядки у Ютландській битві[en]. Бойовий порядок Великого Флоту наприкінці війни з'явився у Військово-морському наказі від 24 жовтня 1918 року[en].

Актуальна сила флоту змінювалась протягом війни, оскільки будувались нові кораблі та деякі старі були затоплені, але кількість кораблів неухильно зростала з часом війни і міра переваги над Німецьким флотом зростала разом з нею. Після приєднання Сполучених Штатів до війни, Дев'ята Дивізія Лінкорів США[en] була приєднана до Великого Флоту, як Шоста Бойова Ескадра[en], додавши чотири, а пізніше п'ять, дредноутів.

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]