Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Червона стрічка — символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД
Обеліск в Буенос-Айрес (Аргентина), одягнений в рожевий презерватив в честь Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%[1]. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%[2]. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією[1]. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок[3]. За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 825 тисяч[4]

Тема Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу  — 2019: «Громади мають значення»

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

В Тернополі щорічно 1 грудня проходить акція "Твоє життя-твій вибір!" - проходить дефіле футболок намальованих і створеними власноруч на Антиснідівську тему.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]