Вуді Вудпекер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вуді Вудпекер

Вуді Вудпекер, або, в перекладі, Дятел Вуді (англ. Woody Woodpecker) — анімаційний персонаж, ексцентричний антропоморфний дятел, герой мультфільмів анімаційної студії Волтера Ланца, розповсюджуваних Universal Pictures. Створений в 1940 році по замальовках Бена «Багза» Хардавея, який брав участь також у розробці образів інших ексцентричних персонажів — Багза Банні і Даффі Дака для студії Леона Шлезінгера кінокомпанії Ворнер Бразерс наприкінці 1930-х років.

Опис[ред. | ред. код]

Вуді має життєрадісний, але вкрай настирливий характер, чим докучає своїм пересічним сусідам, мисливцям та іншим антагоністам. Його головна здатність і улюблене заняття — довбати дзьобом усе дерев'яне. У моменти тріумфу над суперником і після вдалих жартів Вуді видає свій фірмовий сміх[1].

Вуді — класичний приклад антигероя того типу, який у США називають screwball (навіжений). Він докучає своїм сусідам і перетворює їх життя на пекло, найчастіше без особливої на те причини. При цьому, симпатії автора й глядача завжди на стороні спритного й дотепного трикстера, що нерідко було підставою для критики Вуді й подібних йому персонажів. Зазвичай єдиним мотивом поведінки Вуді є зайва енергія та почуття гумору, рідше — суперництво чи загроза з боку антагоніста (наприклад, в одному мультфільмі люди намагаються знести будинок Вуді, щоб побудувати на його місці шосе). Попри це, в деяких епізодах Вуді ставав жертвою ще більш навіжених героїв, ніж він сам.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Цей сміх було придумано актором озвучування Мелом Бланком під час роботи над прототипами Багза Банні наприкінці 1930-х. Починаючи з 1940-го року образ Багза й його манеру мовлення було остаточно сформовано, божевільний смішок було визнано невідповідним до нової зовнішності й Бланк вирішив застосувати його для озвучування Вуді Вудпекера