Вуді Вудпекер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж мультфільму
Вуді Вудпекер
Вуді Вудпекер.png
Стать чоловіча
Вперше з'явився Knock Knock (1940)
Вік 25 листопада 1940 (81 рік)
Колір волосся червоне
Вид дятел

Вуді Вудпекер, або, в перекладі, Дятел Вуді (англ. Woody Woodpecker) — анімаційний персонаж, ексцентричний антропоморфний дятел, герой мультфільмів анімаційної студії Волтера Ланца, розповсюджуваних Universal Pictures. Створений в 1940 році по замальовках Бена «Багза» Хардавея, який брав участь також у розробці образів інших ексцентричних персонажів — Багза Банні і Даффі Дака для студії Леона Шлезінгера кінокомпанії Ворнер Бразерс наприкінці 1930-х років.

Опис[ред. | ред. код]

Вуді має життєрадісний, але вкрай настирливий характер, чим докучає своїм пересічним сусідам, мисливцям та іншим антагоністам. Його головна здатність і улюблене заняття — довбати дзьобом усе дерев'яне. У моменти тріумфу над суперником і після вдалих жартів Вуді видає свій фірмовий сміх[1].

Вуді — класичний приклад антигероя того типу, який у США називають screwball (навіжений). Він докучає своїм сусідам і перетворює їх життя на пекло, найчастіше без особливої на те причини. При цьому, симпатії автора й глядача завжди на стороні спритного й дотепного трикстера, що нерідко було підставою для критики Вуді й подібних йому персонажів. Зазвичай єдиним мотивом поведінки Вуді є зайва енергія та почуття гумору, рідше — суперництво чи загроза з боку антагоніста (наприклад, в одному мультфільмі люди намагаються знести будинок Вуді, щоб побудувати на його місці шосе). Попри це, в деяких епізодах Вуді ставав жертвою ще більш навіжених героїв, ніж він сам.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Цей сміх було придумано актором озвучування Мелом Бланком під час роботи над прототипами Багза Банні наприкінці 1930-х. Починаючи з 1940-го року образ Багза й його манеру мовлення було остаточно сформовано, божевільний смішок було визнано невідповідним до нової зовнішності й Бланк вирішив застосувати його для озвучування Вуді Вудпекера