Вівера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вівера
Malay civet.jpg
Viverra tangalunga
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feliformia)
Родина: Віверові (Viverridae)
Підродина: Віверові (підродина) (Viverrinae)
Рід: Вівера (Viverra)
Linnaeus, 1758
Види
Commons-logo.svg Вікісховище: Viverra

Вівера[1][2] (Viverra) — рід ссавців родини Віверових (Viverridae) підряду Котовиді (Feloidea). Тварини поширені в різноманітних місцях проживання в південно-східній Азії. Їх характеризують чорні лапи й чорний спинний гребінь, плямисті боки, смугасті хвіст та шия. Це наземні, солітарні, нічні, територіальні, переважно м'ясоїдні тварини.

Опис[ред. | ред. код]

Вівери досягають довжини тіла 59–95 см, довжина хвоста від 30 до 48 сантиметрів і вага від 5 до 11 кг.

Ці плямисті тварини з загостреними головами і відносно довгими ногами. Їх шерсть довга, а подовжене волосся у верхній частині спини утворює спинний гребінь. Спинний гребінь і ноги чорні. Горло, як і хвіст, з чорно-білими смугами. Кігті короткі, гострі й висувні. Підошви ніг покриті волоссям.

Поширення[ред. | ред. код]

Усі види, що утворюють рід мешкають в південно-східній Азії. Вони живуть у різноманітних місцях проживання, таких як ліси, чагарники й луки; також часто зустрічаються в довколишніх містах і селах.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Вівери живуть в основному на землі й рідко лазять по деревах. Вони ведуть виключно нічний спосіб життя і ховаються протягом дня в густій ​​рослинності або будівлях інших тварин. Вони живуть самотньо поза сезоном розмноження і є територіальними тваринами, які позначають свою територію їдкими секреціями. Ця секреція відіграє певну роль в парфумерній промисловості. У меню цих мисливців входять дрібні ссавці, птахи, змії, жаби, комахи, риби і краби. Іноді вони також споживають плоди і коріння.

Раз чи двічі на рік самиця народжує потомство, як правило, два або три дитинчати. Очікувана тривалість життя оцінюється в 5–15 років, у неволі тварини можуть жити більше 20 років. За винятком Viverra civettina вівери не розглядаються як такі, що перебувають під загрозою зникнення.

Систематика[ред. | ред. код]

Вівера індійська (Viverra zibetha) — типовий вид роду

Типовий вид — Viverra zibetha.

Відомо 4 види вівери:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Шарлемань М. Ссавці. — Плазуни. — Земноводяні. — Київ : Держ. вид-во України, 1927. — С. 28.
  2. Маркевич О.П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 157.

Джерела[ред. | ред. код]