Вікіпедія:Вікізустрічі/29

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Оголошення[ред. код]

Звіт[ред. код]

  • Місце: Київ, Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
  • Час: 29 червня 2010 року, ~ 17:00 — 19:00
  • погодні умови: сонячно, +28 °C

Були присутні:

Розмови[ред. код]

Зустрічі передувала презентація електронної версії[1][2] Словаря української мови Бориса Грінченка, та багатьох інших.

На зустрічі зібралось багато людей які працюють над вирішенням мовних проблем, багато з них запропонували проекту r2u свою підтримку, розповіли про багато інших словників, та висловили багато ідей.

Було сказано багато слів та імен, не дуже зрозумілих звичайній людині, зокрема "корпусне планування мови", та Хомський як критик такого підходу...

Голос взяв також цікавий чоловік, який складає словник військової термінології, який розповів про те, що 90% навчальної літератури для офіцерів є іншомовною (вгадайте якою мовою). Тобто ми готуємо солдатів для іншої країни. Зокрема 65% військовослужбовців Російської Федерації - українці[джерело?].

Розрозбники сайту http://r2u.org.ua повідомили, що вся інформація на сайті знаходиться у суспільному надбанні і висловили готовність передати словникову базу до проектів Фонду Вікімедіа, зокрема Вікісловника. Людям що працюють у Вікісловнику взяти це до уваги.

Також розробники планують вікриття сайту для інших напрямків перекладу, та активно залучають спільноту до словотвору, і внесення неологізмів.

Крім того вдалось поговорити з деякими людьми. Одна пані яка має відношення до вивчення правопису, була незадоволена тим, що в статтях вікіпедії зустрічаються помилки. Їй запропонували їх виправити. Вона сказала, що якби виправляла всі помилки, то більше б нічим не займалась.

Інший спосіб виправити ситуацію - писати статті без помилок самим. Але як? Може завести словничок типових помилок, + бот, який би сигналізував про їх можливу наявність у стилі повідомлень про синтаксичні помилки в мовах програмування?

Зустріли також однго пана, який зарікся писати в Вікіпедію, через те що там сидять (образа вилучена), з якими сперечатись марно. Йому було зауважено, що від цього процент (образа вилучена) тут не зменшиться, на що він тільки розвів руками. Тим не менш, це значить що вікіспільноті треба вчитись досягати консенсусу, та якось прямувати до синергії.

Perohanych розповів про будівлю Південно-Західної залізниці, та показав де знаходився кабінет графа Вітте. Ця будівля знаходиться прямо навпроти книгарні "Є", яка ймовірно відповідає критеріям значимості ;).

Також вияснили, що Bunyk з Покуття, а Perohanych розповів що таке покуть (він напевне може всі свої статті на пам'ять розказати). Щоправда покуть насправді не стосується Покуття, проте знання про одне і друге нікому не шкодять.

Зважаючи на вечірній час зустріч була короткою.

Примітки[ред. код]