Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

«Вікі любить пам'ятки» 2022

Вітаємо на сторінці української частини найбільшого міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» (Wiki Loves Monuments). Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам'яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Ми прагнемо привернути увагу до стану збереженості об'єктів нерухомої спадщини України та представити їхню неповторність та різноманіття у найбільшій онлайн-енциклопедії світу. Цього року конкурс в Україні проходить вже вдесяте.

З 1 по 31 жовтня запрошуємо всіх подавати на конкурс фотографії власного авторства пам'яток архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо, наповнювати Вікісховище і змагатися за цінні призи у кількох номінаціях.

Поділіться вашими власними світлинами культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель, розташованих на сусідній вулиці у вашому місті чи селі, або фотографіями, привезеними з мандрів Україною — знайдіть пам'ятку у конкурсному списку, вантажте фото протягом жовтня та допоможіть гідно представити культурну спадщину з різних куточків України у міжнародному фотозмаганні.

Конкурс цього року має особливу важливість, бо через широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, з 24 лютого 2022 року сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню. Щодня кількість руйнувань збільшується. Кожна світлина має вагому цінність для увічнення пам'яті про культурну спадщину України, її багатогранність та ідентичність.

Усі завантажені світлини протягом конкурсного періоду можна переглянути тут.

Останні новини

3 жовтня За перші три дні фотозмагання — понад 1000 фото та 35 учасників (10 новачків). 14-е місце у міжнародній таблиці за кількістю фото

2 жовтня Конкурс стартував! За підсумками першого дня — понад 370 фото та 13 учасників. 21-е місце у міжнародній таблиці за кількістю фото

30 вересня «Україна Інкогніта» запрошує відкривати маловідомі пам’ятки: відзнака для учасників «Вікі любить пам’ятки»

29 вересня «Фотоплівка» — нова спеціальна номінація конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022

9 вересня «Вікі любить пам’ятки» запрошує змагатися за призи в конкурсі для Вікіпедії! Читайте на блозі


Як взяти участь

Circle-ye-1.svg Створіть чи увійдіть у свій акаунт у Вікіпедії, натисніть «Запам'ятати мене».

Circle-ye-2.svg Знайдіть сфотографовану пам'ятку у конкурсних списках (чи скористайтеся картою).

Circle-ye-3.svg Натисніть [Завантажити фото] чи «Завантажити ще» у колонці справа. Дотримуйтеся інструкцій завантажувача. Оновіть сторінку, якщо не бачите його.

Також можете переглянути відеоінструкцію «Як взяти участь»:Для зручності також є інфографіка з кроками:


«Свобода панорами»

В Україні відсутня «свобода панорами» — можливість вільно фотографувати, змальовувати або знімати на відео твори сучасної архітектури та мистецтва, які розташовані в громадському місці, і публікувати такі зображення чи відео. Детальніше читайте на цій сторінці.

Чим актуальна «свобода панорами» в час війни — читайте на блозі.

Поради для фотографів

Ознайомтеся із поширеними помилками та порадами, як гарно представити пам'ятки на фото, за посиланням.

Спеціальні номінації

Для участі у спецномінаціях «Відео» та «Фотоплівка» потрібно завантажити файли із зображеннями пам'яток із загальних конкурсних списків. У авторів світлин маловідомих пам'яток буде можливість отримати відзнаку від «Україна Інкогніта».

Інших спеціальних номінацій поки не оголошено. Якщо є ідеї (або ви хотіли б стати партнером спеціальної номінації), звертайтеся до організаційного комітету за електронною адресою: wlmAt sign.svgwikimedia.org.ua

Партнерам

Якщо Ви зацікавлені підтримати конкурс інформаційно, фінансово чи у якійсь іншій формі з нами співпрацювати, перейдіть, будь ласка, за посиланням для детальнішої інформації.

Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English