Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:ЗППП)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заявки на позбавлення прав патрульного
Скорочення
ВП:ЗППП

На цій сторінці будь-який користувач має право подати кандидатуру патрульного на зняття його прав, якщо виявить систематичні порушення. Адміністратори підбивають підсумки обговорення, позбавляють прав патрульного, використовуючи сторінку керування правами користувачів, або залишають права.


Архіви

2009—20112012201320142015201620172018201920202021

Учасник позбавляється прав патрульного в наступних випадках:

 1. Довготермінове блокування учасника, що має цей прапорець, за вандалізм;
 2. Зловживання можливостями або несумлінне ставлення до функцій патрульного (систематичне створення або схвалення статей, що порушують правила Вікіпедії: спаму, порожніх статей, статей, що є результатом вандалізму, порушення авторських прав тощо).

Заявку на позбавлення прав патрульного може подати будь-який зареєстрований учасник Вікіпедії. На підставі заявки відкривається процедура обговорення, що триває не менше семи діб з моменту подачі заявки. За підсумками обговорення один з адміністраторів виносить ухвалу про зняття прапора або відмову в знятті і виконує його. У разі явного консенсусу про зняття прапора підсумок може бути підведений раніше встановленого терміну. Рішення адміністратора повинне містити чіткі пояснення, посилання на правила.

Минулі обговорення переносяться до архіву.

Заявки на позбавлення статусу

Nikolay.sinitskiy

За

 • На жаль, користувач системно порушує авторське право (див. СО). Переглядаючи його статті, бачу численні випадки дослівного копіювання з перекладом з російської. Фактично всі його статті за другу половину грудня 2020 - це копівіо. Зауваження щодо неприпустимості таких дій робилися і раніше ред.№ 2867696 + див. СО, але висновків дописувач так і не зробив. Також він завантажував фотографії живих людей, що заборонено правилами (також див СО). --Kharkivian (обг.) 12:26, 16 січня 2021 (UTC)
 • За користувачем треба патрулювати, на це я звертав увагу і раніше, в т.ч. адміністраторів: порушення АП, маніпуляція джерелами, створення статей без джерел. Схоже, що користувач не до кінця розуміє як працює вікіпедія. --Юрко (обговорення) 13:22, 16 січня 2021 (UTC)
 • З дня номінації сторінка обговорення Обговорення користувача:Nikolay.sinitskiy змінілася, я нарахував 22 статті, в яких були виявлені порушення авторських прав. Більшість з них були видалені з аргументацією копівіо. Відповідно до ВП:ПАТ одна з вимог до статей це - пункт 6. відсутність явних порушень авторських прав. А відповідно до позбавлення прав патрульного пунк 5. - за умови грубих порушень будь-яких інших правил. В даному випадку було систематичні грубі порушення правила ВП:АП - публікуючи матеріал, Ви не повинні порушувати нічиїх авторських прав. Також було порушення пункту 1. - встановленні позначки «патрульована версія» на сторінки, які явно не відповідають вимогам до патрульованих сторінок. Так це було автоматично зроблено тут Вахрушев Леонід Петрович, Хоменко Іван Антонович, . З іншого боку користувач не використовував ручне патрулювання. Більшість внеску автоматично відпатрульована. Відповідно до ВП:АПАТ - усі щойно створені цим користувачем сторінки будуть автоматично патрульовані, такі статті були з порушенням ВП:АП. Тому мабуть є сенс позбавити прав патрульного, а права відкочувача залишити. Користувач майже не займається активно патрулюванням за весь час Approve 318. Хоча внесок загалний досить вагомий і видалені лише 0,6%. Можливо спочатку зробити попередження, але я не певен, бо номінатор вказав, що висновків дописувач так і не зробив. --GPV (обговорення) 07:51, 17 березня 2021 (UTC)

Проти

 • Не наведено порушень 1, 2, 3, 4, 5. Це банальна неповага до спільноти, яка має займатись археологією? Єдиний диф вказує на правку Дядька Ігоря, який не є номінованим. — Alex Khimich 13:27, 7 березня 2021 (UTC)

Утримуюсь

Особлива думка

 • Топольцев Віктор Федорович - як це написати по-іншому? Це ж сухі факти... рік і посада. Тут немає нічого творчого за законом України про авторське право, і таке цілковито можна зробити на основі первинних джерел.--Gouseru Обг. 13:06, 16 січня 2021 (UTC)
  @AlexKozur: Це легко переписати, якщо знати синоніми. Напр., Освіту здобув там-то. який закінчив такого-то року. Так само і з місцями роботи: працював на посаді, став, був, протягом у таких-то роках, очолював, керував, був керівником. Можна знайти способи переформулювати. Було би бажання. Звісно, кілька речень можуть бути тотожними, бо ніяк не перекажеш. але не весь цей текст на десяток кілобайт. Ну погодьтеся. Більше того, користувач не заперечує, що він свідомо копіював, бо не вважає це порушення АП. ред.№ 30530084 --Kharkivian (обг.) 14:50, 16 січня 2021 (UTC)
  знати синоніми це не рерайтинг. Там 90% тексту рік і посада. Як Ви зміните "з 1973 р. — заступник командира 44-ї ракетної дивізії"? --Gouseru Обг. 14:26, 17 січня 2021 (UTC)
  @AlexKozur: Легко! "У 1973 році обійняв посаду заступника командира 44-ї ракетної дивізії" (підводка інша, перше слово назви посади в іншому відмінку). І це лише одна з варіацій. --Kharkivian (обг.) 15:33, 17 січня 2021 (UTC)
  Ні, не легко. У Вас 90% речення не унікальний текст. Це навіть не рерайтинг. А отже й судової підстави для цього не буде. --Gouseru Обг. 05:20, 18 січня 2021 (UTC)

Запитання

Підсумок