Вімблдонський турнір 2008, жінки, одиночний розряд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вімблдонський турнір 2008
Чемпіон   США Вінус Вільямс
Фіналіст   США Серена Вільямс
Рахунок фіналу   7–5, 6–4
Дисципліни
Одиночний розряд   чоловіки   жінки       хлопці   дівчата
Парний розряд   чоловіки   жінки   мікст   хлопці   дівчата
Інші
Легенди      
ІВ одиночки      
ІВ пари      

Вінус Вільямс була чинною чемпіонкою і зуміла захистити титул, перемігши у фіналі свою сестру Серену з рахунком 7–5, 6–4. Це була п'ята перемога Вінус в одиночному розряді на Вімблдоні та її сьомий титул на турнірах Великого шолома загалом.[1] Також удруге вона виграла турнір Великого шолома, не програвши під час нього жодного сету.

Чжен Цзє стала першим китайським гравцем будь-якої статі, якому вдалося досягти півфіналу турнірів Великого шолома, зокрема в третьому колі вона здолала 1-шу ракетку світу Ану Іванович.[2] Решту троє перших номерів посіву Єлена Янкович, Марія Шарапова і Світлана Кузнецоватакож поступились у перших чотирьох колах. Таким чином вперше в історії жіночих змагань на Вімблдоні жодна з перших чотирьох номерів посіву не дісталась принаймні чвертьфіналу.[3]

Посів тенісисток[ред. | ред. код]

Номер
Тенісист Рейтинг [4]
Етап припинення
1 Сербія Ана Іванович 1 3 раунд
2 Сербія Єлена Янкович 2
3 Росія Марія Шарапова 3 2 раунд
4 Росія Кузнецова Світлана 4
5 Росія Дементьєва Олена 5
6 США Серена Вільямс 6
7 США Серена Вільямс 7
8 Росія Чакветадзе Анна 8
9 Росія Сафіна Дінара 9 3 раунд
10 Словаччина Даніела Гантухова 10 2 раунд
11 Франція Маріон Бартолі 11 3 раунд
12 Швейцарія Патті Шнідер 12 1 раунд
13 Росія Віра Звонарьова 13 2 раунд
14 Польща Агнешка Радванська 14
15 Угорщина Савай Агнеш 15
16 Білорусь Вікторія Азаренко 16 3 раунд
17 Франція Алізе Корне 17 1 раунд
18 Чехія Вайдішова Ніколь 18
19 Росія Марія Кириленко 19 1 раунд
20 Італія Франческа Ск'явоне 20 2 раунд
21 Росія Надія Петрова 22
22 Італія Пеннетта Флавія 23 2 раунд
23 Словенія Катарина Среботнік 24 1 раунд
24 Ізраїль Шахар Пеєр 25
25 США Ліндсі Девенпорт 26 2 раунд
26 Австрія Сібіль Баммер 27 2 раунд
27 Франція Раззано Віржині 28 1 раунд
28 Україна Альона Бондаренко 29 2 раунд
29 Франція Амелі Моресмо 30 3 раунд
30 Словаччина Домініка Цібулкова 31 1 раунд
31 Данія Каролін Возняцкі 32 3 раунд
32 Індія Саня Мірза 33 2 раунд

Сітка[ред. | ред. код]

Легенда[ред. код]

  • Alt = Заміна
  • SE = Виняток
  • PR = Захищений рейтинг
  • w/o = Без гри
  • r = Зняття
  • d = Присуджена перемога


Фінальна частина[ред. | ред. код]

  Чвертьфінали Півфінали Фінал
                                       
  WC  КНР Чжен Цзє 6 5 6  
18  Чехія Ніколь Вайдішова 2 7 1  
  WC  КНР Чжен Цзє 2 65    
  6  США Серена Вільямс 6 77    
14  Польща Агнешка Радванська 4 0  
  6  США Серена Вільямс 6 6    
    6  США Серена Вільямс 5 4  
  7  США Вінус Вільямс 7 6  
  5  Росія Олена Дементьєва 6 66 6  
21  Росія Надія Петрова 1 78 3  
  5  Росія Олена Дементьєва 1 63  
  7  США Вінус Вільямс 6 77    
7  США Вінус Вільямс 6 6  
     Таїланд Тамарін Танасугарн 4 3    

Верхня половина[ред. | ред. код]

Секція 1[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
1  Сербія А Іванович 6 6    
   Парагвай Р де лос Ріос 1 2       1  Сербія А Іванович 62 77 10  
   Франція Н Деші 67 6 6      Франція Н Деші 77 63 8  
   КНР М Юань 79 3 0       1  Сербія А Іванович 1 4    
WC  Велика Британія О Балтача 6 2 7       WC  КНР Ц Чжен 6 6    
   Німеччина А Кербер 3 6 5     WC  Велика Британія О Балтача 2 5  
WC  КНР Ц Чжен 6 6     WC  КНР Ц Чжен 6 7    
30  Словаччина Д Цібулкова 4 3         WC  КНР Ц Чжен 6 6  
20  Італія Ф Ск'явоне 6 5 10       15  Угорщина А Савай 3 4  
   Австрія Т Пашек 3 7 8     20  Італія Ф Ск'явоне 6 5 7  
   КНР Ц Янь 3 0        Іспанія А Медіна Гаррігес 3 7 9  
   Іспанія А Медіна Гаррігес 6 6            Іспанія А Медіна Гаррігес 65 6 2
   Румунія М Мікулеску 1 6 6       15  Угорщина А Савай 77 2 6  
Q  Словаччина М Рибарикова 6 3 4        Румунія М Мікулеску 7 5 2
   Італія Т Гарбін 1 3     15  Угорщина А Савай 5 7 6  
15  Угорщина А Савай 6 6    

Секція 2[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
12  Швейцарія П Шнідер 4 6 1  
   Австралія К Деллаква 6 3 6        Австралія К Деллаква 1 6 6  
   Узбекистан А Аманмурадова 5 4        Франція П Пармантьє 6 2 3  
   Франція П Пармантьє 7 6            Австралія К Деллаква 2 4    
WC  Австралія С Стосур 6 6         18  Чехія Н Вайдішова 6 6    
   Румунія IР Олару 2 2       WC  Австралія С Стосур 2 6 4
Q  Чехія З Ондрашкова 2 2     18  Чехія Н Вайдішова 6 0 6  
18  Чехія Н Вайдішова 6 6         18  Чехія Н Вайдішова 4 77 6
27  Франція В Раззано 6 2 4       8  Росія А Чакветадзе 6 60 3
   Росія Є Родіна 0 6 6        Росія Є Родіна 6 77    
   Іспанія Н Льягостера Вівес 78 4 4      Росія О Весніна 1 60    
   Росія О Весніна 66 6 6          Росія Є Родіна 4 3  
   Австрія І Мейсбургер 1 2         8  Росія А Чакветадзе 6 6    
   Румунія Е Галловіц 6 6          Румунія Е Галловіц 4 2  
   Канада С Дюбуа 6 1 6   8  Росія А Чакветадзе 6 6    
8  Росія А Чакветадзе 2 6 8  

Секція 3[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
4  Росія С Кузнецова 65 7 6  
Q  Франція М Жоанссон 77 5 3     4  Росія С Кузнецова 6 6    
   Україна К Бондаренко 1 6 6      Україна К Бондаренко 2 3    
Q  Японія Р Фудзівара 6 4 3       4  Росія С Кузнецова 6 6    
   Франція К Пен 5 6 5       Q  Чехія Б Заглавова-Стрицова 2 4    
Q  Чехія Б Заглавова-Стрицова 7 4 7     Q  Чехія Б Заглавова-Стрицова 6 3  
WC  Велика Британія М Саут 3 77 4   28  Україна А Бондаренко 3 0 r  
28  Україна А Бондаренко 6 61 6       4  Росія С Кузнецова 4 6 5
17  Франція А Корне 66 64         14  Польща А Радванська 6 1 7
Q  Росія А Павлюченкова 78 77       Q  Росія А Павлюченкова 6 6    
   Австралія А Родіонова 6 0 1      КНР Н Лі 2 4    
   КНР Н Лі 3 6 6       Q  Росія А Павлюченкова 3 2  
   Польща М Домаховська 6 3 6       14  Польща А Радванська 6 6    
   США Дж Крейбас 1 6 4        Польща М Домаховська 1 3  
   Чехія І Бенешова 3 0     14  Польща А Радванська 6 6    
14  Польща А Радванська 6 6    

Секція 4[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
11  Франція М Бартолі 6 6    
   Німеччина С Лісіцкі 2 4       11  Франція М Бартолі 6 7    
   Україна Т Перебийніс 6 0 6      Україна Т Перебийніс 2 5    
   Чехія П Квітова 4 6 4       11  Франція М Бартолі 4 1    
   США Б Маттек 5 6 6          США Б Маттек 6 6    
Q  Франція С Бремон 7 0 1        США Б Маттек 78 6  
   Росія В Душевіна 6 6        Росія В Душевіна 66 4    
19  Росія М Кириленко 3 3            США Б Маттек 3 3  
29  Франція А Моресмо 6 6         6  США С Вільямс 6 6  
   США Е Гарклроуд 4 3       29  Франція А Моресмо 4 6 6  
   Венесуела М Секера 1 4        Іспанія В Руано Паскуаль 6 1 1  
   Іспанія В Руано Паскуаль 6 6         29  Франція А Моресмо 65 1  
   Чехія К Закопалова 1 4         6  США С Вільямс 77 6    
WC  Польща У Радванська 6 6       WC  Польща У Радванська 4 4  
   Естонія К Канепі 5 3     6  США С Вільямс 6 6    
6  США С Вільямс 7 6    

Нижня половина[ред. | ред. код]

Секція 5[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
5  Росія О Дементьєва 6 67 6  
Q  Італія МЕ Камерін 3 79 3     5  Росія О Дементьєва 4 6 6  
   США Дж Дітті 5 3        Швейцарія Т Бачинскі 6 3 3  
   Швейцарія Т Бачинскі 7 6         5  Росія О Дементьєва 77 7    
   Аргентина Х Дулко 1 6 6          Аргентина Х Дулко 62 5    
   Франція А Резаї 6 0 2        Аргентина Х Дулко w/o    
   Чехія Р Ворачова 3 7 3   25  США Л Девенпорт        
25  США Л Девенпорт 6 5 6       5  Росія О Дементьєва 6 6  
24  Ізраїль Ш Пеєр 6 7         24  Ізраїль Ш Пеєр 2 1  
WC  Велика Британія К О'Браєн 3 5       24  Ізраїль Ш Пеєр 6 6    
   Чехія Л Шафарова 3 64        Франція Е Луа 3 4    
   Франція Е Луа 6 77         24  Ізраїль Ш Пеєр 7 64 8
   Франція С Коен-Алоро 3 2         9  Росія Д Сафіна 5 77 6  
   Китайський Тайбей С Шувей 6 6          Китайський Тайбей С Шувей 3 2  
   Китайський Тайбей Ю Чжань 68 2     9  Росія Д Сафіна 6 6    
9  Росія Д Сафіна 710 6    

Секція 6[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
16  Білорусь В Азаренко 6 6    
   Болгарія Ц Піронкова 1 1       16  Білорусь В Азаренко 6 6    
   Росія К Бичкова 4 4        Румунія С Кирстеа 1 3    
   Румунія С Кирстеа 6 6         16  Білорусь В Азаренко 611 64    
   Італія М Сантанджело 7 6         21  Росія Н Петрова 713 77    
   Естонія М Ані 5 3          Італія М Сантанджело 4 5  
   Білорусь О Говорцова 4 4     21  Росія Н Петрова 6 7    
21  Росія Н Петрова 6 6         21  Росія Н Петрова 6 6  
26  Австрія С Баммер 4 4            Росія А Кудрявцева 1 4  
   Швеція С Арвідссон 6 1 r     26  Австрія С Баммер 67 6 3  
   КНР П Шуай 6 6        КНР П Шуай 79 4 6  
Q  Україна В Кутузова 3 4            КНР П Шуай 3 6 4
   Росія К Макарова 0 4            Росія А Кудрявцева 6 1 6  
   Росія А Кудрявцева 6 6          Росія А Кудрявцева 6 6  
Q  Франція С Форец 1 4     3  Росія М Шарапова 2 4    
3  Росія М Шарапова 6 6    

Секція 7[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
7  США В Вільямс 77 6    
WC  Велика Британія N Cavaday 65 1       7  США В Вільямс 7 6    
   Велика Британія Е Кеотавонг 4 6 6      Велика Британія Е Кеотавонг 5 2    
   США В Кінґ 6 2 3       7  США В Вільямс 6 7    
   Німеччина М Мюллер 1 1         Q  Іспанія МХ Мартінес Санчес 1 5    
Q  Іспанія МХ Мартінес Санчес 6 6       Q  Іспанія МХ Мартінес Санчес 6 4 9
   Колумбія К Кастаньйо 63 6 4   32  Індія С Мірза 0 6 7  
32  Індія С Мірза 77 3 6       7  США В Вільямс 6 6  
22  Італія Ф Пенетта 6 6            Росія А Клейбанова 3 4  
   Україна Ю Вакуленко 3 4       22  Італія Ф Пенетта 65 6 2  
   Японія А Суґіяма 6 6        Японія А Суґіяма 77 2 6  
   Бельгія Я Вікмаєр 4 2            Японія А Суґіяма 4 4  
   Росія А Клейбанова 6 6            Росія А Клейбанова 6 6    
   Ізраїль Ц Обзилер 4 0          Росія А Клейбанова 6 4 6
   Італія С Еррані 65 4     10  Словаччина Д Гантухова 3 6 1  
10  Словаччина Д Гантухова 77 6    

Секція 8[ред. | ред. код]

Перше коло   Друге коло   Третє коло   Четверте коло
13  Росія В Звонарьова 6 63 6  
   Японія А Накамура 1 77 1     13  Росія В Звонарьова 610 6 3  
   Таїланд Т Танасугарн 6 6        Таїланд Т Танасугарн 712 4 6  
   Чехія П Цетковська 4 3            Таїланд Т Танасугарн 4 6 6  
   Нідерланди М Крайчек 63 66            Нова Зеландія М Еракович 6 4 4  
   Нова Зеландія М Еракович 77 78          Нова Зеландія М Еракович 6 77  
   Німеччина Ю Гергес 4 78 16      Німеччина Ю Гергес 2 65    
23  Словенія К Среботнік 6 66 14          Таїланд Т Танасугарн 6 6  
31  Данія К Возняцкі 6 7         2  Сербія Є Янкович 3 2  
Q  Чехія Г Грдінова 2 5       31  Данія К Возняцкі 6 6    
   Канада А Возняк 7 6        Канада А Возняк 1 1    
   Україна М Коритцева 5 4         31  Данія К Возняцкі 6 4 2
   Росія Г Воскобоєва 2 4         2  Сербія Є Янкович 2 6 6  
WC  Іспанія К Суарес Наварро 6 6       WC  Іспанія К Суарес Наварро 1 3  
   Україна О Савчук 3 2     2  Сербія Є Янкович 6 6    
2  Сербія Є Янкович 6 6    

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Venus the afternoon star as defending champion triumphs over Serena. The Guardian. 5 липня 2008. Процитовано 29 June 2017. 
  2. Серена Вільямс and wild card Чжен Цзє also reach semifinals. The New York Times. 1 липня 2008. Процитовано 29 June 2017. 
  3. Wimbledon 2008: Jankovic sent crashing to historic defeat. The Guardian. 30 June 2008. Процитовано 29 June 2017. 
  4. Позиція тенісистки в рейтингу WTA на 16 червня 2008

Посилання[ред. | ред. код]


Попередник:
Відкритий чемпіонат Франції з тенісу 2008, жінки, одиночний розряд
Турніри Великого Шолома в одиночному розряді серед жінок Наступник:
Відкритий чемпіонат США з тенісу 2008, жінки, одиночний розряд